25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

Ergo Türkiye acentelerini dinliyor

09052014aErgo Türkiye, İzmir’de düzenlenen toplantıda 2013 yılında gerçekleştirdiği çalışmaları, 2014 planlarını ve sigorta sektöründeki gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı

Ergo Türkiye, yeni iş stratejisi kapsamında 2013 yılında gerçekleştirdiği çalışmaları, 2014 planlarını ve sigorta sektöründeki gelişmeleri İzmir’de düzenlenen sohbet toplantısında basın mensuplarıyla paylaştı. İzmir Bölge Müdürü Murat Ağaçhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ve sigorta sektörünün tartışıldığı toplantıda Ergo Türkiye İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe, “2013 yılında Ergo Türkiye CEO’su Theo Kokkalas’ın liderliğinde ‘sürdürülebilir karlılık’ ile büyüyen, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden biri olma hedefimizi ve bu hedefe ulaşmak için üç ana stratejimizi belirledik. Stratejilerimiz; üstün hizmet sunarak ‘acentelere ve müşterilere odaklanmak’, ‘gelişmiş risk değerlendirme yetkinliğini güçlendirmek’ ve ‘operasyonel mükemmeliyet’ olarak belirlendi. Bu hedef doğrultusunda hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“2014’te bin 350 acenteye ulaşmayı hedefliyoruz”
Acenteleri ile olan ilişkilerine önem verdiklerini açıklayan Türe, şöyle devam etti: “Acente odaklı bir şirket olmayı hedefliyoruz. Bizim için acentelerimiz sadece aracı değil, satış stratejimizin çok önemli bir parçası dolayısıyla acentelerimizin gelirlerini oldukça önemsiyoruz ve şirket olarak bu noktada gerekli yatırımı yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. 2013 yılı boyunca üst yönetim, bölge müdürleri ve acente temsilcileri tarafından iş ortaklarımıza 20 bin adet ziyaret gerçekleştirdik. Her geçen gün büyüyen Ergo ailesine 2013 yılında 180 adet yeni iş ortağı katıldı. 2014 yılında acente sayımızın bin 350 adede ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

09052014bErgo Türkiye İzmir Bölgesi’nde 145 acente
Ergo Türkiye İzmir Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Manisa, Aydın, Denizli, Uşak, Manisa ve İzmir olmak üzere toplam altı il mevcut olduğunu ve toplam acente sayısının 145 olduğunu vurgulayan Türe, İzmir Bölge’nin nakliyat branşında kuvvetli olduğunu ve öne çıktığını sözlerine ekledi. Türe, “İlk dört ayda 900 adet acente ile bölge müdürlüğü ve acente ofisinde görüşme gerçekleştirildi. İzmir Bölgesi’ne bağlı Denizli ilinde Orhan Özcan acentesi 30 yıldır aktif olarak Ergo ile çalışıyor” dedi.

Acentelere daha yakın olmak hedefiyle farklı çalışmalara imza attıklarının altını çizen Türe, Vera Araştırma Şirketi iş birliğiyle geri bildirim toplamak amacıyla 400 acente ziyareti organize edildiğini ve acentelerin Ergo ile çalışma kriterlerini, ihtiyaç ve beklentilerini saptama ve aksiyon almak adına kantitatif ve kalitatif sonuçları birleştiren bir araştırma yapıldığını kaydetti.

Yıldırım Türe, Ergo Türkiye olarak yeni “Ergo Seninle” konseptiyle acentelerine yönelik, farklılaşan ve onların 2014 yılı boyunca daha çok kazanç elde etmelerini hedefleyen yeni fırsatlar sunmaya başladıklarının altını çizerken, ilk adım olarak 2014 yılı itibarıyla belirli ürünlerde standart komisyon oranlarını yeniden belirleyen ve üretime dayalı komisyon ödül kurgusunu açıkladıklarını ve Ergo Türkiye acentelerine tüm yıl boyunca da çeşitli yeni fırsatlar sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Acentelere kolaylık
2013 Mayıs ayında hayata geçirilen “Ergoluyorum Kazandıkça Kazanıyorum” satış teşvik ve ödüllendirme programının bu sene yeni yüzüyle iş ortaklarıyla paylaşıldığını belirten Türe sözlerine “Bu noktada önemli bir konu olan acentelerin tek bir şifreyle poliçe kestikleri ekrandan Ergoluyorum.com’a otomatik geçiş yapabilmeleri sağlandı. Bunun yanında iş ortaklarının tüm satış performanslarını, yıl boyunca yapılacak tüm kampanya ve duyuruları, kampanyadaki performanslarını buradan takip edebilmeleri sağlandı. Ayrıca yeni dönemde 35 binin üzerinde hediye alternatifinden de faydalanmaları hedefleniyoruz” diyerek devam etti.

Geri Bildirim Sistemi sayesinde iş ortaklarının geri bildirimlerinin değerlendirilmesi ve aksiyon alınmasının sağlandığını vurgulayan Türe, Teknik Operasyonların Merkezileştirilip (TOM) tek bir çatı altında toplandığının altını çizdi. Bu sayede iş ortaklarının teklif ve poliçeleri başta olmak üzere, üretim ile ilgili tüm taleplerinde, işlemlerin hızlı ve verimli bir şekilde sonuçlandırılmasını ve bu süreçte etkin iletişim sağlanarak, hizmet kalitesinin giderek yükseltilmesinin hedeflendiğini belirtti.
haberciniz.biz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER