20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Ergo, dokuz bölge acenteleriyle bir araya geldi

09052014aErgo Türkiye, Mart-Nisan aylarında Türkiye’nin dört bir yanındaki acenteleriyle buluştu. Toplantılara dokuz bölge, 64 şehirden bin 98 kişi katıldı.

Ergo Türkiye, dokuz bölge acenteleriyle “Ergo Bölgesel Acenteler Toplantıları”nda bir araya geldi. Toplnatılar, Ergo Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe önderliğinde gerçekleştirildi.

Ergo Türkiye’nin hedef ve stratejilerinin, finansal yapısının, acentelere yönelik farklılaşan çalışmalarının paylaşıldığı toplantılarda, acentelerin 2014 yılı boyunca daha çok kazanç elde etmelerini hedefleyen fırsatlar, belirli ürünlerde  standart komisyon oranlarını yeniden belirleyen ve üretime dayalı komisyon ödül kurgusu açıklandı.

“Acentelerimizi dinleyerek operasyonel verimliliğimiz için çalışıyoruz”

Ankara’da başlayan ve İzmir, Bursa, Kayseri, Antalya, İzmit, İstanbul ve Adana ile devam eden toplantılarda açılış konuşmasını gerçekleştiren Türe sözlerine, “Ergo Türkiye CEO’su Theo Kokkalas önderliğinde belirlediğimiz ana hedefimiz Türkiye’de sürdürülebilir karlı büyüyen ve önde gelen bir sigorta şirketi olmak. Bu hedefe ulaşmak için üç temel stratejik önceliğimiz olan üstün hizmet sunarak “müşteri ve acente odaklılık”, “üstün teknik bilgi birikimine sahip olmak” ve “operasyonel mükemmellik” alanlarında aksiyonlarımızı alıyoruz.”diyerek başladı. Finansal sağlamlığın en temel göstergelerinden biri olan mali rezervleri 120 milyon TL civarında güçlendirdiklerine değinen Türe, bu sayede hem Türk hem de sigorta sektöründe yüzde 200’lük oranla en yüksek rezerv/prim oranına ulaştıklarını belirtti.

Türe sözlerine şöyle devam etti: “Acentelerimizi daha yakından dinlemenin yanı sıra, mevcut ihtiyaçlarını (şikayet, istek, öneri) detaylı ve sistematik bir şekilde analiz etmemize, beklentilerini anlamamıza ve bu doğrultuda hızlıca aksiyon almamıza olanak tanıyan ‘Geri bildirim Sistemi’ni hayata geçirdik. “Ergo Sizi Dinliyor” geri bildirim sistemimizle hem acentelerimizin görüşlerini alıyoruz hem de operasyonel verimliliğimizi artırmaya yönelik çalışıyoruz.

Diğer taraftan “Ergo Seninle” konseptiyle acentelerimize yönelik, farklılaşan ve onların 2014 yılı boyunca daha çok kazanç elde etmelerini hedefleyen yeni fırsatlar sunmaya başladık. İlk adım olarak 2014 yılı itibarıyla belirli ürünlerde  standart komisyon oranlarını yeniden belirleyen ve üretime dayalı komisyon ödül kurgusunu açıklayarak acentelerimize tüm yıl boyunca da çeşitli yeni fırsatlar sunmayı hedefliyoruz. 2013 Mayıs ayında hayata geçirdiğimiz “Ergoluyorum, Kazandıkça Kazanıyorum” Satış Teşvik ve Ödüllendirme Programımızı bu sene yeni yüzüyle iş ortaklarımızla paylaştık. Bu noktada önemli bir konu olan acentelerin tek bir şifreyle poliçe kestikleri ekrandan ergoluyorum.com’a otomatik geçiş yapabilmeleri sağladık. Bunun yanında iş ortaklarımız tüm satış performanslarını, yıl boyunca yapacağımız tüm kampanya ve duyuruları, kampanyadaki performanslarını bu platformdan takip edebilecekler. Ayrıca yeni dönemde 35.000’in üzerinde hediye alternatifinden de faydalanmalarını hedefliyoruz”

Verimli acenteler tesis etmeyi hedefliyoruz

Toplantının devamında söz alan Ergo Türkiye Satış Direktörü Murat Beköz, bölgelerin performans ve hedeflerini değerlendirdi.  Şirketin yeni ürün planlamaları  ve kampanyalarını da paylaşan Beköz, 2014 yılı Ergo Türkiye hedef ve beklentilerini de acentelere aktardı. Ergo Türkiye olarak prim üretiminde 2014 yılında önceki yıla göre büyümeyi hedeflediklerini belirten Beköz, Türkiye’de tamamlayıcı sağlık sigortası alanında öncü şirketlerden biri olduklarını ve Ergo Yüzde 100 Sağlık Sigortası ile 2014 yılında pazarda daha etkin olacaklarını ve bu üründe acenteleriyle birlikte büyüyeceklerinin altını çizdi. 2014 yılında acente ağını genişletirken yine seçici ve verimli acentelikler tesis etme hedefi içerisinde olduklarını ve bu alanda da bir büyüme gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Türkiye’de faaliyet gösteren kurumsal büyük işletmelerle devam eden  iş geliştirme projeleri olduğunu belirten Beköz, bu iş birlikleriyle acentelere yeni referans kaynakları yaratma ve onların satışlarına bu yolla da destek olma çabası içerisinde olduklarını ifade etti.

Beşinci yılını dolduran acentelere ödülleri verildi

Murat Beköz’ün sunumu sonrasında, Yıldırım Türe acentelerden gelen soruların bir bölümünü yanıtladı ve ardından Kıdem Teşvik Ödül Töreni’ne geçildi. Türe, Satış Direktörü ve Bölge Müdürüyle birlikte, 2014 yılında hayata geçirilen, 31 Aralık 2013 itibarıyla geçerli olan “Yıldönümü Ödüllendirme Sistemi” kapsamında, Ergo’yla iş birliklerinin beşinci ve katları yıldönümüne denk gelen; Ergo’yla uzun yıllardır çalışan, Ergo kültürünü özümsemiş, emek vermiş ve Ergo’ya gönülden bağlı acentelerine ödüllerini teslim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER