20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Allianz, tarihinin en yüksek çeyrek dönem gelirini elde etti

Michael_DiekmannAllianz Grubu, 2014 yılı ilk çeyreği ön sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Allianz, 34 milyar Euro toplam gelir ile tarihinin en yüksek çeyrek dönem gelirine ulaştı.

Allianz Grubu, 2014 yılı ilk çeyrek ön sonuçlarına göre, 34 milyar Euro tutarında toplam gelir elde etti. Bu tutar şirket tarihindeki en yüksek çeyrek dönem geliri olurken bir önceki yılın ilk çeyreğindeki toplam geliri 32 milyar Euro’ydu.

Önceki yılın aynı döneminde 2.80 milyar Euro faaliyet kârı elde edilirken bu yıl 2.72 milyar Euro’ya ulaşıldı. Allianz Grubu’nun 2013 yılının ilk çeyreğinde 1.71 milyar Euro olan hissedarlara ait net geliri, bu yıl 1.64 milyar Euro olarak gerçekleşti.

Önceki yılın ilk çeyreğinde yüzde 94.3 olan mal ve kaza sigortasında birleşik oran, iyileşerek yüzde 92.6 oldu. Hayat ve sağlık sigortasında yeni iş geliştirme oranı, önceki yılın aynı dönemindeki yüzde 1.8’den, 2014 Ocak – Mart döneminde yüzde 2.5’e yükseldi. Varlık yönetiminde, pazar değerinin artmasının bir sonucu olarak, yönetim altındaki üçüncü taraf varlıkları, 2014’ün başındaki 1.329 milyar Euro ile karşılaştırıldığında, ilk çeyreğin sonunda 1.342 milyar Euro ile sabit kaldı.

Tüm yıl hedefi, 10 milyar Euro faaliyet kârı

Allianz SE CEO’su Michael Diekmann konuyla ilgili şunları söyledi: “İlk çeyrek geçen yıl olduğu gibi güçlü bir görünüm sergiledi. Hem mal ve kaza sigortası hem de hayat ve sağlık sigortası tüm yıl görünümündeki çeyrek dönem paylarını aştı ve varlık yönetimi hedefi tutturdu” dedi. Diekmann, “Tüm yıl için artı/eksi 500 milyon Euro olmakla beraber 10 milyar Euro faaliyet kârı tahminini gerçekleştirmek için doğru yolda olduğumuzu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Daha önce verilen bilgilere göre Allianz, ilk çeyrekteki şirket gelişmeleri hakkındaki tüm detayları 14 Mayıs 2014 tarihinde yayınlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER