23 Nisan 2024, Salı
spot_img

“En Yeşil Bina” ödülü Quick Tower’ın oldu

Quick Tower bu yıl 6’ncısı düzenlenen Yeşil Ekonomi Ödül Töreni’nde “En Yeşil Bina” ödülüne layık görüldü.

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Yeşil Ekonomi Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu.

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin (ÇEDBİK) ev sahipliğinde ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle her yıl sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen Uluslararası Yeşil Binalar ve Şehirler Zirvesi kapsamında 8 Kasım’da Hilton Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilen törende, bilim insanları, doğa- çevre uzmanları, sivil toplum örgütü̈ önderleri ve gazetecilerin yer aldığı 50 kişilik jüri tarafından belirlenen ödüller, çevreye karşı duyarlı yaklaşımla proje üreten kişi ve kurumlara takdim edildi.

Doğaya saygılı, ekolojik, konforlu ve enerji tüketimini azaltan, prestijli ve en akıllı binalarından bir olan Quick Tower, törende “En Yeşil Bina” ödülünü almaya hak kazandı.

“Quick Tower’ın çevreci özelliklerinin fark edilmesi mutluluk verici”

Törende konuşan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, Quick Tower’ın çevreci özelliklerinin böylesi değerli ödüllerce fark edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ekolojik ve akıllı binalar arasında her geçen gün daha çok ses getiren Quick Tower, sadece holding markalarına değil, İstanbul’un önemli markalarına da ev sahipliği yapıyor. Holding olarak her zaman geleceğe yatırım yapan bir vizyona sahibiz. MHR GYO’nun ilk projesi Quick Tower da bu vizyonun en güzel örneklerinden biri. Aldığımız bu ödül ise hayal ettiklerimizi doğru bir şekilde hayata geçirdiğimizin kanıtı aslında. Tüm jüri üyelerine ve bu geceyi organize eden herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

“Böylesi önemli bir ödülü almak bizim için kıvanç kaynağı”

MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz ise Quick Tower’ın konforlu mimarisi ve doğa dostu özellikleriyle dikkat çektiğini belirterek “Çok yakın zamanda PETZOO Eurasia Awards’ta Hayvansever Bina Jüri Özel Ödülü’nü almıştık. Henüz onun mutluluğu tazeliğini korurken Yeşil Ekonomi Ödül Töreni’nde böylesi önemli bir ödülü almak bizim için kıvanç kaynağı. Enerji tüketimini azaltan, doğaya ve tüylü dostlarımıza saygılı, tamamen ekolojik özelliklere sahip binamız ‘dirençli şehirler’ konseptine ayak uyduran ve İstanbul’un idealize edilen geleceğine ışık tutan bir yapıya sahip. Bu yönüyle sadece kendi yaşam alanımız olarak görmüyoruz Quick Tower’ı. Aynı zamanda geleceğin şehirlerine ilham olmasını da umuyoruz. Bizi bu değerli ödüle layık gören organizasyondaki tüm emeği geçenlere çok teşekkürler” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER