4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

Eksperler, ruhsatlarını istiyor

Ruhsat İstiyorumRuhsatlarını almak isteyen eksperler, Sigorta Eksperleri İcra Komitesi’ne, Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne, Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na e -dilekçe gönderme kampanyası başlattı.

Sigorta eksperleri,”Mesleğimizi seviyoruz, herkes için adil olmasını istiyoruz” sloganı ile e-dilekçe kampanyası başlattı. Kampanya, internet sitesinde metni hazır şekilde bulunan dilekçenin altında bulunan kutulara isim, soy isim ve e-mail adresi gibi bilgilerin yanı sıra hangi ruhsatın istendiği ya da tüm ruhsatlara sahip olunmak istenip istenmediği gibi sorulara yanıt verilerek ‘onayla’ tuşu ile katılabiliyor.

Eksperler, kampanyanın internet sitesinde amaçlarını şu şekilde açıklıyor:

“Sigorta sektörünü genel bir bakışla tarif etmek gerekirse; rekabet koşulları içerisinde gün geçtikçe büyüyen, ekonomik şartlara adapte olabilen ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran bir yapının harmanlanması ile sürekli değişime tabi bir iş kolu olarak düşünebiliriz. Sigorta eksperleri olarak biz de bu sektör içerisinde çok önemli bir rolü üstlenmiş bulunmaktayız. Şu an yaklaşık 1400 kişilik bir meslek gurubunun- ki diğer sektör çalışanlarına nazaran bu çok küçük bir rakamdır- temsilini gerçekleştiren bireyleriz. İşte bu 1400 kişilik gurubun bireyleri olarak ortak hareket etme bilincini maalesef gerçekleştiremiyoruz. Sürekli teoride söylenen fakat pratikte uygulanmayan ve çok mühim olan “Birliktelik” kavramını artık tetiklememiz gerekiyor.

Şu an sigorta eksperleri olarak gün geçtikçe büyüyen sorunlarımızın başında da, maalesef bu tavır yer almaktadır. Bizler eğer diğer bir meslektaşımızın sorununa duyarsız kalabiliyorsak, ilerde sarmal bir şekilde dönerek bize gelecek olan etkilerini yok saymış oluyoruz. Mesleğimizin uygulamalarında da aynı şekilde kötü gidişatımıza dur diyebilme kabiliyetimizi yavaş yavaş yitiriyoruz. İşte burada ortaya çıkan Bumerang etkisini; başka bir meslektaşımızın sorununa duyarsız kalarak zaten kendimizde hissediyoruz.

Bu platformdaki amacımız; eksperler arasında haksız rekabete yol açan ruhsat sorununa bir çözüm getirmek amacıyla, ortak hareket ederek isteyen her eksperin istediği yeni bir ruhsatı alarak meslekte devamının sağlanmasıdır. İşte bu hareket tarzı, hem adalet duygusunu mesleğimize dokuyacak hem de birliktelik kavramını pratikte gerçekleştirecektir. Eğer bugünü düşünürsek yarını kaybederiz, yarınımızı düşünürsek bugünden kazanmış oluruz. Bunu eksperler olarak kendimize şiar edinmemiz gerekiyor.

Yetkili mercileri harekete geçirmek için hazırladığımız bu kampanyaya katıldığınız için hepinize sonsuz teşekkürler.”

Siz de, “Eksperlik Ruhsatımı İstiyorum” kampanyasına aşağıdaki linkten katılabilirsiniz:

http://www.sigortaeksperi.tk/

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER