16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

“Dünyadan Kartpostallar” Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde


FullSizeRender6Genç fotoğrafçı ve gezgin Anıl Kangal’ın “Dünyadan Kartpostallar” fotoğraf sergisi, bugün Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Genç fotoğrafçı ve gezgin Anıl Kangal’ın “Dünyadan Kartpostallar” fotoğraf sergisi, 5 Ocak Pazartesi günü (bugün)Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde açılıyor. Kangal, 533 günlük dünya seyahatinin her günü için çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi ile ziyaretçilerinin 300’den fazla şehirde tanıklık ettiklerine ortak olmalarını ve o anları hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Anıl Kangal’ın yola çıktığı ilk gün çektiği bir fotoğraf ile temelleri atılan “Dünyadan Kartpostallar” sergisinde yer alan 533 fotoğraf, ziyaretçilere birçok duyguyu bir arada sunarken, farklı kültürleri de ziyaretçilerle buluşturuyor.

FullSizeRender5Dünyadan Kartpostallar” ile birlikte mutluluğu seçti

Gerçekleştirdiği hem gerçek hem de içsel yolculuğun hayatında radikal değişiklikler yarattığını belirten Anıl Kangal, “533 günde birçok insanın hayatına dokundum. Büyüleyici manzaraların yanında birçok zorlu hayat mücadelesi gördüm. Bu uzun yolcuğun bana en büyük öğretisi mutluluğun “almakla” değil “vermekle” geldiği…  Gerçek mutluluğun insanın başkasına yardım etmesi, başkalarının hayatlarını iyileştirmesi olduğu… Ben de gerçek mutluluğu seçtim ve mültecilere yönelik uluslararası bir insani yardım kuruluşunda çalışmaya başladım. Diğer taraftan “Dünyadan Kartpostallar” ile seyahatimi ve duygularımı herkes ile paylaşabilmekten de büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

 

Sergi, 13 Şubat’a kadar, Pazar hariç her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

anıl kangalAnıl Kangal kimdir?

1986 yılında Ankara’da doğan Anıl Kangal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ve Londra’da School of Oriental and African Studies’te ‘Küreselleşme ve Kalkınma’ üzerine yüksek lisans yaptı. 2014 yılı Temmuz ayından bu yana International Medical Corps’da görev yapan Kangal, aynı zamanda Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) üyesi.

Güneş Sigorta Sanat Galerisi

Genel Müdürlük binasındaki fuaye salonunu kültür sanat etkinlikleri ile değerlendirmeyi tercih eden Güneş Sigorta, Güneş Sigorta Sanat Galerisi’ni 2012 yılında açtı. Sanatseverlere sergileri ücretsiz ziyaret edebilme fırsatı sunmayı amaçlayan galeri, bugüne kadar birçok değerli sanatçının sergilerini ağırladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER