25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

DASK’tan KKTC’ye zorunlu deprem sigortası için destek

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde zorunlu deprem sigortası havuzu oluşturulması kapsamında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu ile karşılıklı Niyet Mektubu imzaladı.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde benzeri bir zorunlu deprem sigortası havuzu oluşturulması kapsamında, DASK ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu arasında karşılıklı “Niyet Mektubu”nun imzalandığını açıkladı.

Niyet mektubunu DASK Yönetim Kurulu Yetkilisi Zafer Dalka ve KKTC Sigorta ve Resürans Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Raif Çukurovalı ve Genel Sekreter İbrahim Kavçın imzaladı. Anlaşma kapsamında, ortak coğrafyada yaşanan deprem gerçeğiyle başa çıkabilmek adına, karşılıklı bilgilendirme faaliyetleri ve teknik çalışmalar başlatıldı. 

DASK, gelişmelerin Kıbrıs Türk halkı için daha güvenli bir gelecek oluşturması adına önemli bir adım olduğunu vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER