24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın başvuru tarihi uzatıldı

PrintDoğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından düzenlenen, üniversite öğrencilerinin katılımına açık Uluslararası Kısa Film Yarışması’na son başvuru tarihi 1 Ağustos’a uzatıldı.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda üniversiteliler, “Depremde evin hasar görürse nereye gidersin?” sorusunun yanıtını konu alıyorlar.  21 ülkeden üniversite öğrencilerinin deprem filmleriyle yarışacağı DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 1 Ağustos’a uzatıldı. Üniversite öğrencileri, kısa filmleriyle depremden sonra evleri hasar gören ve oturulamaz hale gelen konut sahiplerinin yaşayacağı sorunları anlatacaklar.

Başvuruların www.daskfilm.com adresinden yapılacağı yarışmanın jürisinde, oyuncu Mete Horozoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan, yönetmen Ozan Açıktan, sinema yazarları Mehmet Açar ve Şenay Aydemir, Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Doç. Dr. Ayla Kanbur ve DASK Genel Sekreteri Serpil Öztürk yer alacak. DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın jürisi, Türkiye’nin yanı sıra deprem riski altındaki komşu ülkeler, Balkan ülkeleri ve İtalya dâhil 21 ülkeden gelen öğrenci filmlerini değerlendirecekler.

Filmleri sadece jüri üyeleri değerlendirmeyecek

DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın birincisi MacBook Pro Retina ve Sony HXR – MC2000E kamera, ikincisi MacBook Pro Retina ve üçüncüsü de iMac’in sahibi olacak. Jüri değerlendirmesinin yanı sıra DASK’ın Facebook sayfasından (www.facebook.com/dask) Facebook İzleyici Özel Ödülü için de oylama düzenlenecek. Facebook İzleyici Özel Ödülü almaya hak kazanan iki katılımcıya sırasıyla Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER