23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Cruise turundayken eviniz bile sigortalı

ahmet yaziciETS Tur Cruise Turları Müdürü Ahmet Yazıcı, “Deneyimli tatilciler sigorta konusunda duyarlı davranıyor. Biz de misafirlerimize, onlar tatildeyken evlerini bile teminat altına alan Cruiseplus Sigortası ile güvence sağlıyoruz” dedi.

HAYATIMIZ SİGORTALI / ARZU EFEOĞLU

Farklı sularda yol almak, engin denizlerin üzerinde devasa gemilerde özgürlüğün tadını çıkarmak… Bunlar hangi deniz sever tatilciyi baştan çıkarmaz ki? Cruise turları, işte tüm bu büyüyü içinde barındıran bir tatil seçeneği ve her yıl bir önceki yıla oranla daha da fazla tercih edilen bir tatil türü. ETS Tur Cruise Turları Müdür Ahmet Yazıcı ETS Tur olarak müşterilerine güvenli bir yolculuk sunabilmek için misafirlerine olabildiğince kapsamlı sigorta teminatlarıyla tur hizmeti sunduklarını söyledi. Yazıcı, cruise turu boyunca misafirlerinin hem sağlığını hem de evini dahil koruma altına alına cruise plus sigortası ile güvence sunduklarını ifade etti.

Dünyada toplam 300 cruise gemisinin olduğunu ve bunların 121 tanesinin Akdeniz sularında bulunduğunu belirten Yazıcı, cruise gemilerinin turistlerin isteğine ve tarzına bağlı olarak çeşitlilik gösterdiğini dile getirdi. Yazıcı’dan edindiğimiz bilgilere göre, daha önce cruise turlarına katılmış kişilerin yüzde 96’sı tekrar bir cruise turuna katılıyor. Türkiye’de bu turları tercih eden tatilcilerin sayısı da her yıl yükseliyor. Son verilere göre ise bu rakam 60-65 bin civarında. Turların büyüklüklerine göre sigorta kapsamları ve içeriklerinin değiştiğine dikkat çeken Yazıcı, ETS Tur olarak kendilerinin de sigorta şirketleriyle birlikte bu konuda ortaklaşa çalıştıklarını ve misafirlerine olabildiğince kapsamlı sigorta teminatlarıyla tur hizmeti sunduklarını söyledi.

Cruiseplus kapsamı genişletilmiş bir ürün

Türkiye’de son 10 yılda cruise turlarına olan ilginin arttığını söyleyen Yazıcı, tatilcilerin her mevsim bu turları yapabilme imkânının olduğunu da belirterek, “Mevsim itibarıyla Türk turistlerin en çok cruise turlarına çıktığı dönemler Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları. Fakat Türkiye’de kış mevsimi yaşanırken Maimi çıkışlı tur da yapılabildiği için cruise turları yılın her döneminde tatil imkanı sağlayan bir seçenek. Tatilcilerin de bu yüzden ilgisini çekiyor” dedi.

Türk turistlerin son yıllarda artan ilgiyle beraber cruise turları konusunda tecrübe edindiklerini ve misafirlerinin kendilerinden cruise turu satın alırken sigorta konusunu özellikle irdelediğini de söyleyen Yazıcı, şöyle konuştu: “Misafirlerimizin özellikle cruise turları satın alırken sigorta konusuna daha fazla önem verdiğini gözlemliyoruz. Hatta sigorta konusunda farklı talepler aldığımız oluyor. Biz de misafirlerimizin sigorta taleplerini karşılamak için sigorta şirketimizle özel paketler oluşturuyoruz. Bu doğrultuda ‘Cruiseplus Sigortası’nı geliştirdik.”

Yazıcı, sigorta şirketleri ile geliştirdikleri Cruiseplus Sigortası ürünlerinin, standart cruise sigortaları ürününe ek teminatlar eklenerek genişletilmiş bir ürün olduğunu da sözlerine ekledi.

ets

Tur iptalleri riski için misafirlerimize kulak verdik”

Yazıcı, deniz üzerinde giden her araç gibi cruise gemilerinin de birçok risk taşıyabileceğine dikkat çekerek, şirket olarak hem gemilerinin hem mürettebatlarının hem de misafirlerinin yapılması gerekli sigortalar kapsamında sigortalı olduklarını söyledi. Turların muhtelif sebeplerle iptal olması ya da misafirlerinin satın aldıkları turlara katılamaması gibi risklerin de her tur gibi cruise turları içinde geçerli olduğunu dile getiren Yazıcı, “Şirketimiz ve turlarımız bu risk ihtimaline karşı zaten sigortalı. Son zamanlarda artan bilinç ile misafirlerimiz de bu riskin sigortalı olması gerektiğini düşünüyor” dedi.

Müşterilerinin bu konuya gösterdikleri hassasiyete de kayıtsız kalmak istemediklerini belirten Yazıcı, sözlerine şu şekilde devam etti: “Misafirlerimizin tur iptalleri ya da daha önce satın aldıkları tura katılamama gibi riskleri sigortalatmak istemeleri üzerine bir acente ile iş birliği içine girdik. Misafirlerimiz bu taleple bize geldiklerinde onları acenteye yönlendirip gerekli bilgiyi ve sigorta ürünün satın almalarını da sağlıyoruz.”

Sağlınızdan evinize kadar güvence

  • Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşunu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli teminatları için toplam azami limit Avrupa Birliği (AB) ülkeleri için 5 bin Euro, AB dışı ülkeler için 30 bin Euro.
  • Seyahatin iptali riskine karşı kişi başı 3 bin Euro teminat verilirken yüzde 15 muafiyet uygulanıyor ve poliçede tur başlangıç tarihinden 76 gün öncesine kadar kademeli olarak güvence altına alınıyor.
  • Tarifeli bagaj kaybı, bagajın zarar görmesi ve çalınması gibi durumlarda sigortalıya 1000 Euro (75 € muafiyet bedeli) değerinde ödeme teminatı veriliyor.
  • Seyahat süresince sigortalılara, evlerinde meydana gelebilecek hırsızlık, yangın, su basması gibi risklere karşı azami 10 bin Euro ev sigortası teminatı da sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER