22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

CAN KANTAR: Cep telefonu servet oldu

Yaşanan ekonomik çalkantıların sonucu, dövizdeki artış ne yazık ki ithal cep telefonlarının fiyatlarını da aynı oranda yükseltti. Bir cep telefonu 25 bin liraya kadar satılır oldu. Bu kadar değerli olunca da hem hırsızların ilgisini çekmeye başladı hem de sahibi açısından önemli maddi kayıplara sebep olma ihtimali arttı. Cep telefonu son yıllarda vazgeçilmez bir parçamız oldu. 

Bırakın sadece bir iletişim aracı olmasını artık neredeyse bir kimlik kisvesine büründü. Yani artık banka bile sizi cep telefonunuzdan tanımaya başladı. Sözün özü, bu pahalı ve hayatımızdaki en önemli parçamız olan cep telefonlarımızı pamuklara sarma vakti geldi. Gözümüzün içi gibi bakmalıyız bence. Çünkü sabit gelirli biri de olsak bu telefonu almak için büyük fedakârlıklar yapıyoruz. 

CEP TELEFONU DA SİGORTALANMALI 

Sigorta mantığı da tam bu sırada devreye giriyor. Sigorta beklenmeyen durumlarda, “değerlerimizi” koruyan bir güvence olduğu için. Bugün değer verdiğimiz her şey çok çok daha değerlendiği için bunu sigorta yaptırarak güvenceye almak en garantili yöntem. Buradan yola çıkarak milyonlarca aracımızı nasıl sigortalıyorsak, milyonlarca cep telefonlarımızı da sigortalamalıyız. 

Artık birçok şirket cep telefonu sigortası yapıyor. Makul primlerle bu güvenceden herkes faydalanmalı. Cep telefonu sigortası, kaza sonucu hasar görme, ekran kırılması, yüksek voltaj ile hasar görme, sıvı teması, hatalı aksesuar kullanımı, hırsızlık ve pert olması gibi durumlarda devreye giriyor. Bu arada suiistimale çok açık bir konu olduğu için özellikle hırsızlık gibi durumlarda prosedürün tamamlanması gerekiyor. 

Bence herkes yaptırırsa primler de düşecektir. Yaptırmakta büyük fayda var. En yakın acenteden veya şirketlerin internet sitelerinden bilgilere ulaşabilirsiniz. Geniş bir servis ağının olması, sigorta şirketinin güvencesinde olan bir sigorta sonradan sizin başınıza iş açmaz diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER