25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Cardata, araç değer kaybı hizmeti ile sektörün destekçisi 

Sigorta şirketlerine araçların doğru ve güncel piyasa değerlerini sunan Cardata, değer kaybının daha adil ve kesin bir şekilde hesaplanmasını sağlıyor.

Araçların kaza ya da çeşitli hasarlar sonucunda yaşadığı değer kaybı, özellikle sigorta sektörü için kritik bir önem taşıyor. Poliçe sahiplerine adil bir ödeme yapabilmek için söz konusu değer kaybının sigorta şirketleri tarafından doğru bir şekilde hesaplaması gerekiyor. Bu noktada da aracın model yılı, markası, modeli, model tip ve donanım paketi, kaza öncesi ve sonrası durumu, kullanılan yedek parçaların kalitesi ve tamir işleminin niteliği gibi birçok faktör bu hesaplamaları zorlaştırabiliyor.

Doğru hesaplanamayan değer kaybı sigorta şirketlerinin gereğinden fazla ödeme yapmalarına ya da tüketicilere haksız bir ödeme yapmalarına yol açıyor. Bu durumda da hem şirketlerin karlılıkları hem de müşteri memnuniyeti olumsuz etkileniyor.

Cardata, sigorta şirketlerine araçların doğru ve güncel piyasa değerlerini sunarak değer kaybının daha adil ve kesin bir şekilde hesaplanmasını sağlıyor.

Hızlı ve doğru sonuç

Cardata’nın sağladığı bu değerler, şirketlerin manuel olarak yapmakta zorlandığı hesaplamaları otomatikleştirerek daha doğru sonuçlara ulaşmalarını sağlarken sigorta şirketleri maliyetlerini optimize ederek karlılıklarını artırabiliyor. Söz konusu verilerle, sigorta şirketleri müşterilerine daha şeffaf bir hizmet sunarak müşteri memnuniyetini artırıyor.

Cardata, 12 yıldan bu yana başta sigorta sektörü olmak üzere otomobil marka ve distribütörlerine, banka ve finans kuruluşlarına, filo ve kiralama şirketlerine, ilan siteleri, teknoloji ve telekomünikasyon sektörü ve bayi ve yetkili satıcılara katma değeri yüksek otomotiv datası çözümleri sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER