18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Can Kantar: Sigortacılar hayatınızı kolaylaştırıyor

Sigorta şirketlerinin kamuoyundaki algısı ne yazık ki istenildiği kadar olumlu değil. Sigortalıların yüzde 98’inin hasarı ödeniyor, mağduriyeti önleniyor. Fakat geri kalan yüzde 2’nin ise ya sigorta şirketinden haksız kazanım elde etmeye çalıştığı için ya da başka nedenlerden dolayı tazminatının ödenmediğini biliyoruz. Ama haksız olsa da kamuoyunda bunların sesleri daha çok duyuluyor. Bu da sigorta sektörünün güvenirliliğine büyük zarar veriyor. Mağduriyeti önlenen sigortalılar ise ne yazık ki bu durumu kamuoyu ile hiç paylaşmıyor. Hal böyle olunca sektörün repütasyonu çok düşük kalıyor.

Sigorta sektörü gerek gündelik oluşan kazalarda gerekse pandemi, deprem, yangın ve sel gibi büyük bir kesimi etkileyen felaketlerde hep taşın altına elini koyuyor. Milyarlarca TL tazminatlar ödeyerek sigortalılarının mağduriyetlerini gideriyorlar.

SİGORTACILAR TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPIYOR

Bu arada sigorta şirketleri teknolojiyi de en iyi kullanan sektörlerin başında geliyor. Çağın gereği olarak dijitale yatırım yapıp sigortalılara en hızlı ve kolay hizmeti vermek için çok büyük bir çaba gösteriyor. Sigorta şirketleri poliçeleri dijital düzenliyor, yapay zeka yardımı ile iyi sigortalıya iyi fiyatı vermeye çalışıyor. Hasar tarafında ise sigorta eksperleri son teknoloji drone’ları kullanarak hasar tespiti yapıyor. Evinizdeki hasarı artık video çekimi ile eksperlere bildirebiliyorsunuz. Bu sayede tazminatınızı da kısa sürede alabiliyorsunuz.

Son olarak AXA Sigorta dijital sağlık sigortasını hayata geçirdi. Uzaktan muayene ve reçete yazımı ile sigortalıların basit sağlık sorunları için hastanelere gitmeden hizmet almasını sağladılar. Başta dediğim gibi sigorta şirketleri sigortalılarının hayatını kolaylaştırmak için bütün yatırımları yapıyor, yapacaklar da.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER