18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Can Kantar: “Sağlık sigortasını ihmal etmeyin!”

Ekonomik sıkıntılar hepimizin bütçesini sarsıyor. Diğer taraftan aldığımız her türlü ürün ve hizmetin de bedeli artıyor. Bunlarla baş etmek elbette ki çok güç. Fakat bir şey var ki onsuz olmuyor. O da “sağlık”.

Çevresel ve genetik faktörler bazen bizleri hiç beklemediğimiz sağlık sorunlarıyla karşı karşıya bırakıyor. Başımıza bir sağlık sorunu geldiğinde ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Maddi birikimimiz olsa bile hepimiz için bu bir sıkıntı yaratıyor. Yakın bir akrabam yıllarca sağlık sigortası yaptırdı. Sigorta primleri arttı diye mali gücü olmasına rağmen sigortasını yenilemedi. İkinci senesindeki karşılaştığı bir sorun için şimdi ödeyeceği primin tam 3 katını hastaneye ameliyat ücreti olarak ödeyecek.

Sağlık sigortaları iki çeşit. Birisi Özel Sağlık Sigortası, ikincisi ise bir sosyal güvenceniz varsa yaptırabileceğiniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası. Bu ürünler kendi içlerinde yatarak veya ayakta sağlık hizmeti olan ya da her ikisi bir arada sunulan poliçeler şeklinde sigortalılara sunuluyor. Tercih size bırakılıyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası daha uygun primlerle yaptırılabiliyor ama A Plus hastanelerde geçmiyor.

Özel hastaneler son yıllarda bu sektöre çok yatırım yaptı. Artık her yerde özel hastaneler var ve iyi hizmet veriyorlar. Tabii ki onların da önemli sıkıntıları var ama şimdilik benim konum bu değil.

Hastalanmadan yaptırmalı!

Öncelikle sağlık sigortasını sağlıklıyken yaptırmak gerekiyor. Şayet geçirmiş bir hastalığınız var ise bunu poliçe yapılırken beyan etmeniz gerekiyor. Beyan etmez ve bu sağlık sorununuzun uzantısı bir sorun için hastaneye gittiğinizde bunu sağlık sigortanız ödemeyecektir.

Artık sağlık sorunları da genç yaşlı dinlemiyor. Bu nedenle bütçeniz el verdiği sürece gençken sağlık sigortanızı mutlaka yaptırın derim. Özetle her şey olur, her şeyden feragat edebilirsiniz ama sağlığınızdan asla. Sigortanızı yaptırmak için bir acenteye başvurup teklif alın. Eminim beklediğinizden daha uygun bir prim fiyatı ile karşılaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER