20 Nisan 2024, Cumartesi
spot_img

BT sadeleştirilmesi yılda 3 bin 610 Dolar kazandırıyor

09072014dAnalist firma IDC’nin yapmış olduğu araştırmada, araştırmaya katılan firmaların bilgi teknolojileri (BT) sadeleştirilmesi ile kullanıcı başına yıllık ortalama 3 bin 610 Dolar kazanç elde ettiği belirtildi.

Global bilgi teknolojileri araştırma şirketlerinden IDC’nin yaptığı yeni araştırma, bir firmanın bilgi teknolojileri (BT) yapısının karmaşık olmasının düşük kara neden olduğunu, ayrıca firmanın inovasyon ve büyümesi süreçlerinde engeller oluşturduğunu gösteriyor.

Araştırmada incelenen firmalarda BT karmaşıklığının azaltılması sonucunda bu firmaların yıllık olarak ortalama 83 milyon Dolar kazanç elde ettikleri görüldü. Araştırmaya katılan firmalar, BT sadeleştirilmesi ile kullanıcı başına yıllık ortalama 3 bin 610 Dolar kazanç elde edildiğini belirttiler.

Maddi kazançlar haricinde firmalar, kullanım kolaylığının getirdiği kullanıcı verim artışı, ürünü pazara sürme süresinde hız, daha yüksek müşteri memnuniyeti ve BT personelini firma için önemli stratejik projelerde konumlandırma imkânı elde ettiklerini açıkladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER