17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

BNP Paribas Cardif’ten BES müşterilerine destek

BNP Paribas Cardif, BES müşterileri için düzenlediği “Emekliliğine 1 Katkı da Bizden” kampanyası ile tek seferde yatırılan 40 bin TL ve üzeri ek katkı payı ödemesine, maksimum 1.200 TL’ye kadar ek fayda hediye ediyor. 

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine göre Mart 2023 itibariyle 420 milyar TL fon büyüklüğüne ve 8 milyon katılımcıya sahip Bireysel Emeklilik Sektöründeki fon büyüklüğünün, yıl sonu itibariyle 500 milyar TL’ye, katılımcı sayısının da 9 milyona ulaşacağı öngörülüyor. 

Sahip olduğu teşvikler, profesyonel fon yönetimi hizmeti, şeffaflık ve devlet güvencesi gibi önemli avantajlarla diğer birikim araçlarından ayrılan BES, katılımcı sayısını hızla arttırırken bu alanda hizmet veren şirketler de sistemi teşvik etmek için çeşitli kampanyalar düzenliyorlar. 

Sektördeki büyümeye paralel olarak katılımcı sayısında ve fon büyüklüğünde önemli oranda büyüme kaydeden BNP Paribas Cardif de Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) müşterilerine yönelik yeni bir kampanyayı hayata geçirdi. “Emekliliğine 1 Katkı da Bizden” isimli kampanya kapsamında tek seferde 40 bin TL ve üzeri ek katkı payı ödemesi gerçekleştiren katılımcılar, maksimum 1.200 TL’ye kadar ek fayda kazanacak.

Kampanya 31 Mayıs’a kadar sürecek

3 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olacak kampanyaya katılacak müşteriler BNP Paribas Cardif BES hesaplarına; internet şubesinden, Cepte Cardif uygulamasından, özel müşteri temsilcileri, özel müşteri hattı ya da acenteler aracılığıyla, havale veya kredi kartı ile ek katkı payı ödemesi gerçekleştirebilecekler.

BES fon yönetimini TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla müşterilerine sunan BNP Paribas Cardif, katılımcılarına sunduğu fonların yönetimini yakından takip ederek kullanıcıların fon getirisi ile ilgili düzenli bilgilendirilmesini de sağlıyor.

Sosyal Güvenlik Sistemi’nin tamamlayıcısı özelliğinde olan BES, sahip olduğu teşvikler, profesyonel fon yönetimi hizmeti, şeffaflık ve devlet güvencesi gibi önemli avantajlarla diğer birikim araçlarından ayrılıyor. Özellikle de devlet katkılarının desteğiyle cazibesini giderek arttıran Gönüllü BES’e olan katılım sayısı hızla yükseliyor. 2021 yılında Bireysel Emeklilik Kanunu’nda yapılan 18 yaş altı genç ve çocukların kapsama alınması, Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım (BEFAS) platformunun uygulamaya açılması, devlet katkısı teşvikinin yüzde 25’ten yüzde 30’a yükseltilmesi ve fon değişiklik hakkının artırılması gibi bir dizi önemli düzenleme, sektörün büyümesine katkı sağladı. 

BES sektörünün lider kuruluşlarından olan BNP Paribas Cardif, sektördeki büyümeye paralel olarak hem katılımcı sayısında hem de fon büyüklüğünde önemli oranda büyüme kaydediyor. Avantajlı BES kampanyalarıyla da sektörde fark yaratan BNP Paribas Cardif, BES fon yönetimini Portföy Yönetimi sektörünün tecrübeli ve yenilikçi şirketi olan TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla müşterilerine sunuyor. Müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini merkeze alan bir yaklaşımla faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, katılımcılarına sunduğu fonların yönetimini yakından takip ederek, kullanıcıların fon getirisi ile ilgili düzenli bilgilendirilmesini sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER