24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

Bir Usta Bin Usta’ya “Yılın KSS Sosyal Çözümü” ödülü

Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” Sosyal Sorumluluk projesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Yılın KSS Sosyal Çözümü” ödülüne layık görüldü.

KSS+PazaryeriTürkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSSD) ve Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri Pazaryeri 2014 etkinliğinin altıncısı Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşti. Etkinlik bünyesinde gerçekleşen Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödül töreninde Bir Usta Bin Usta projesi, “Yılın KSS Sosyal Çözümü” ödülünün sahibi oldu. Ödülü Anadolu Sigorta adına Kurumsal İletişim Müdürü Berna Ergüntan aldı.

Her yıl başarılı bulunan kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin ödüllendirildiği etkinlikte özel sektör, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, üniversite KSS Kulüpleri, öğrenciler, medya ve kamu kuruluşları yer alıyor.

Etkinlikte, Anadolu Sigorta’nın 2014’te beşinci yılını geride bırakan Bir Usta Bin Usta projesi kapsamında 2012 yılında Tokat’ta açılan Yazma Baskı kursu ustaları workshop çalışması da yaptılar. Workshop’ı Yazma Baskı ustası Yasemin Ertaştan ile eski kursiyerlerimizden Cengiz Demir gerçekleştirdi. İlginin yoğun olduğu workshopta, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel Tokat Yazma Baskı mesleği gençlerle tanıştırılarak, farkındalık yaratılması sağlandı.

Bir Usta Bin Usta Projesi ödüle doymuyor

“Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi, Türkiye genelinde kaybolmaya yüz tutan meslekleri yaşatmak, bu mesleklerin yeniden canlanmasını ve meslek ustalarının deneyimlerinin geleceğe taşınmasını sağlamak amacıyla hayata geçirildi. Her yıl beş farklı ilde ve meslekteki ustaların, toplam 100 gence birikimlerini aktarmasının hedeflendiği projede 10 yılın sonunda 50 meslekte toplam bin ustanın yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Proje daha önce, 2013’te Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Büyük Ödül, 2013 Marcom Ödülleri’nde Platin Ödül, iletişim sektöründe dünyanın en prestijli ödüllerinden sayılan uluslararası Sabre Awards’da “Altın SABRE 2012”, Stevie Ödülleri, Medya ve Yeni Medya 2012 Ödülleri’nde En İyi Sosyal Sorumluluk Ödülü, Demirkent Sosyal Sorumluluk Ödülü, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından verilen KSS’nin Yaygınlaştırılması Ödülü, Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen İletişimin Zirvesindekiler Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü ve 17. Motif Halk Bilim Ödülleri Büyük Ödülü’nü kazanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER