23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Bayram tatiline “seyahat sağlık sigortası” olmadan çıkmayın 

Sigortam.net, yaklaşan bayram tatili öncesinde seyahat esnasındaki sağlık sorunlarından bagaj kaybına, seyahat iptalinden beklenmedik farklı sıkıntılara karşı güvence sağlayan seyahat sağlık sigortasının avantajlarına dikkat çekti.

Sigortam.net 9 günlük bayramı öncesinde seyahat sağlık sigortasının önemini vurgulayarak avantajlarına dikkat çekti.  

Konuyla ilgili konuşan Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, seyahat sağlık sigortasının güvenli bir tatil için olmazsa olmazların başında geldiğini söyleyerek “Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatlerde ani sağlık sorunlarına karşı koruma sağlamanın en güvenli yolu. Bu sigorta türü, tatil esnasında oluşabilecek hastalık durumlarında sağlık hizmeti almanızı garanti altına alırken aynı zamanda beklenmedik durumlarda da sigortalıya destek oluyor. Çünkü seyahat sağlık sigortasının avantajları sadece tedavi imkanıyla sınırlı değil. Bagaj kaybı, seyahat iptali gibi durumlarda da hasar masraflarını karşılıyor olması, sigortalının seyahatin her aşamasında güvende olmasını sağlıyor” dedi. 

Vize başvurusunda da zorunlu

Vize isteyen herhangi bir ülkeye gitmeden önce yapılacak vize başvurusu sırasında da seyahat sağlık sigortasının zorunlu olduğunu söyleyen Kalkan, “Seyahat sağlık sigortası firmadan firmaya farklılık gösterse de bazı belli başlı faktörlere bağlı olarak şekilleniyor. Seyahatin amacı, destinasyon ve poliçenin sunduğu teminatlar gibi faktörler fiyatları etkiliyor. Ancak seyahat sağlık sigortasının sunduğu güvence ve huzurlu bir tatil geçirmek, aslında ödenen primden çok daha fazlasını temsil ediyor. Özellikle Schengen ülkeleri gibi vize işlemlerinde seyahat sağlık sigortasını şart koşan ülkelerde, yurt dışı seyahat sağlık sigortası hayati bir öneme sahip oluyor. Bu sigorta, yurt dışında karşılaşılabilecek olumsuz durumlarda sigortalıya önemli avantajlar sunuyor. Biz de Sigortam.net olarak, anlaşmalı olduğumuz 20’den fazla sigorta şirketinin geniş kapsamlı sigorta seçenekleriyle, kullanıcılarımızın seyahatin her anında huzur içinde olmalarını sağlıyoruz” diye konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER