22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Ererdi: "Yalnızca Türkiye çapında değil global başarılara imza attık"

Axa Sigorta’da Cemal Ererdi’nin istifasının ardından yeni CEO Guillaume Lejeune oldu.

cemal ererdi 4Ererdi’nin görev değişikliği, Mart ayının sonunda itibaren geçerli olacak. Guillaume Lejeune ise Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün onayını müteakip yeni görevine başlayacak.

Görev değişikliği sonrasında çalışma arkadaşlarına bir veda mesajı yazan Cemal Ererdi, “Bana böylesine huzurlu, bu kadar mutlu, bu kadar başarılı bir şirketi Türkiye ve dünya standartlarında bu kadar uzun bir süre yönetme zevkini yaşattığınız için hepinize tek tek teşekkür eder, hepinizi gözlerinizden öperim” dedi.
Ererdi’nin veda mesajı ise şöyle,

“Çok Değerli Arkadaşlarım,
Sizlere 2002 yılından beri yüzlerce yazı yazdım ancak bu benim yazmakta en çok zorlandığım mail oldu.

Biraz önce AXA Sigorta’daki CEO’luk görevinden ayrıldığım ile ilgili mail sizlere ulaştı, bu mail sonrası ben de size duygularımı açıklamak istedim.

2002 yılından itibaren birlikte sadece Türkiye çapında değil, global anlamda elde ettiğimiz başarıları bu satırlara sığdırmak mümkün değil. Axa Grubunun ve sigorta endüstrisinin ancak bugün tartışmaya başladığı konuları 10 yıl önce uygulamaya aldığımızı düşünürsek yaptıklarımızın ne kadar önemli olduğu daha da net ortaya çıkacaktır. Kapattığımız 2014 yılı sonu itibarı ile ise 3.08 milyar TL prim üretirken sektöre göre çok yüksek rezerv tutmamıza rağmen 267.3 milyon TL vergi sonrası net kar elde ederek çok başarılı bir başka yılı daha bitirdik.

Değerli arkadaşlarım, birlikte çalıştığımız süre içinde birbirimizle sadece iş ilişkisinden doğan bir beraberliği değil, bir dost,bir arkadaş, bir ağabey bir baba sıcaklığında bir ilişkiyi gerçekleştirmeye gayret ettim. Uzaktan da olsa sizlerin sorunlarınızı takip etmeye ve bu sorunları çözmeye çalıştım, tabii bunu ne kadar başardım bilemiyorum. Umarım sizlerde bu süre içinde genelde olumlu bir intiba yaratabilmişimdir.

Bana böylesine huzurlu, bu kadar mutlu, bu kadar başarılı bir şirketi Türkiye ve dünya standartlarında bu kadar uzun bir süre yönetme zevkini yaşattığınız için hepinize tek tek teşekkür eder, hepinizi gözlerinizden öperim.

Allahaısmarladık”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER