25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

AXA Sigorta, Elektrikli Araç Kaskosu ile hacker saldırılarını da teminat altına alıyor

Elektrikli araçları olası risklere karşı geniş kapsamlı teminatlarla koruyan AXA Sigorta, hacker saldırılarını bile unutmadı. AXA Sigorta Bireysel Ürün Fabrikası Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi Fatih Göze, “AXA Elektrikli Araç Kasko Sigortası, ürün gamımızda geniş kapsamlı kasko sigortalarındaki tüm teminatları kapsıyor. Diğer yandan doğrudan aracı hedef alan hacker saldırısı sonrası araç elektroniğinde oluşacak sorunları ve bunlara bağlı oluşacak kazaları da teminat altına alıyor’’ dedi.

AXA Sigorta, elektrikli araçları olası risklere karşı geniş kapsamlı teminatlarla koruyor. AXA Sigorta Bireysel Ürün Fabrikası Direktörü ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi Fatih Göze, “AXA Elektrikli Araç Kasko Sigortası, ürün gamımızda geniş kapsamlı kasko sigortalarındaki tüm teminatları kapsıyor. Diğer yandan doğrudan aracı hedef alan hacker saldırısı sonrası araç elektroniğinde oluşacak sorunları ve bunlara bağlı oluşacak kazaları da teminat altına alıyor’’ açıklamasını yaptı.

Çözümlerimizle fark yaratıyoruz

“Elektrikli araçların sıfır karbon salımı sayesinde doğa dostu olması, araçlarda fosil yakıt kullanılmadığından egzoz borusu ihtiyacı olmaması ve dolayısıyla çevre kirliliği yaratmamaları, diğer yakıt alternatiflerine  kıyasla daha düşük yakıt ücretleri, periyodik bakım maliyetlerinin bulunmaması, gürültü kirliliği oluşturmaması, konforlu sürüş keyfi vermesi ve güvenlik imkanlarının daha teknolojik olması sebebiyle günümüzde tüketiciler için oldukça cazibeli. Elektrikli araçların diğer araçlara göre parça sayısının daha az olması, bakımını da kolaylaştırıyor ve bu durumun araçların arıza riskinin motorlu araçlara oranla daha az olmasını sağlıyor’’ diyen Göze, sözlerine şöyle devam etti: “İklim değişikliğiyle mücadelede büyük fark yaratan ürünümüz, yüzde 15 oranında elektrikli araçlara özel indirimiyle bütçe avantajı sağlarken daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Her geçen gün gelişen dünyada, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına çözümler sunmak  bizim önceliğimiz. Dünya Dostu Sigortacılık anlayışımızla, çevreye dost ürün ve hizmetlerimizin kullanımını artırmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda çok yakın zamanda AXA Elektrikli Araç Sigortası’nda araç pilinde, duvar şarj ünitesinde ve araç içindeki şarj kablosunda oluşabilecek risklere karşılık da çözüm önerilerini poliçelere ekledik. Diğer yandan olası bir kaza durumunda standart 7/15 gün alternatifli olan ikame araç hizmetini, elektrikli araçların kaskolarında artı 5 gün hediye ederek toplamda 12/20 güne çıkardık. AXA Elektrikli Araç Kasko Sigorta ile ilgili güzel bir gelişmeyle sözlerini tamamlayan Göze “Ocak 2024 itibarıyla elektrikli araçlara özel ‘AXA Sigorta Yerinde Şarj Hizmeti’mizi başlatıyoruz. Sigortalılarımızı yolda kaldıkları noktada çekici hizmetine gerek duymadan yolculuklarına devam etme imkanına kavuşması için şarj istasyonlarını sigortalılarımızın bulunduğu yere taşıyacak bu uygulamamızla sektörde ayrışan çözümlerimizle fark yaratıyoruz.’’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER