24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

AXA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ererdi'den Acentelere önemli mesajlar

axa_acentetplCemal Ererdi: 6,5 milyon sigortalıyı yönetiyoruz
Axa Sigorta, 2013 Yılı Acenteler Toplantısını bu yıl “Kazanan Acenteler Modeli” başlığıyla düzenledi.  Toplantıda konuşma yapan Axa Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemal Ererdi, sene sonu itibariyle 6,5 milyon sigortalıyı yöneten bir şirket konumuna geldiklerini ve 4 milyonu geçen müşteri portföyleriyle Avrupa ölçüsüyle kıyaslandığında bile benzersiz büyüklüğe ulaşan bir yapıya sahip olduklarını söyledi.
Ererdi, bir toplantı ya da iş buluşması değil, bir ailenin bir araya gelmesi olarak nitelendirdiği organizasyondaki konuşmasına trafik sigortası primlerinde yaşanan artışla ilgili düzenlemelere gidildiğini söyleyerek başladı. Ererdi, trafik branşında primlerde yaşanan artışın en önemli nedenini bedeni hasarlarda yapılan ödemelere bağladı. Kazalarda ölen ya da sakat kalan kişilerin varislerine ödenen Destekten Yoksun Kalma Tazminatı’nın sadece Türkiye’de değil tüm dünyada arttığını söyleyen Ererdi, önümüzdeki dönemlerde bunun kontrol altına alınması için Hazine ile görüşmeler yapıldığını da belirtti. Ererdi, “En azından aktüeryal bir modelin oluşturulması konusunda anlaşacağız” dedi.
5 yıldır birinciyiz
Piyasadaki pazarlama, iletişim ve satış stratejileri bakımından şirketlerin nasıl başarı kazandığına bakıldığında Axa’nın hep ilk sırada yer aldığını belirten Ererdi, “Büyük şirketlerin yöneticileri tarafından seçilen Capital’in araştırmasında 5 yılda 5 defa birinci olduk. Diğer yandan özellikle inovasyon ve yaratıcılık konusunda Türkiye’deki diğer sektör temsilcileri arasında en iyi noktada hep biz varız” şeklinde konuştu.
‘Çalışılan En İyi Şirket’
Ererdi, Axa Gruop’un en çok önem verdiği konunun çalışan memnuniyeti olduğunu söyledi. Müşterilerine verdikleri hizmet kalitesinin temelinde yine çalışan memnuniyetinin olduğunu söyleyen Ererdi, bu konuda tescilli olduklarını belirterek, “Bir Alman şirketi, ‘Çalışılan En İyi Şirket’ (Great Place To Work) adı altında, 500 kişiden fazla çalışanı bulunan sanayi şirketleri, bankalar, finansal şirketleri içeren bir çalışma yaptı ve bu çalışmanın sonucunda Axa birinci oldu. Bu birincilik bizim açımızdan oldukça önemli. Çünkü çalışanımızın mutlu olması bizim işlerimizin daha iyi gitmesini sağlıyor, bir aile ortamının oluşmasını sağlıyor” dedi.
Acente müşterilerine değer katmalı

Axa’nın, yüzde 86.6’lık acente portföyüne sahip olduğunu söyleyen Ererdi, “Biz bir piyasa şirketiyiz. Piyasada ne oluyorsa acentemizle bunu görüyoruz ve ona göre aksiyon alıyoruz” dedi. Ererdi, müşterilerine sadece fiyat veren bir mekanizma gibi davranan acentelerin başarıyı yakalayamayacaklarını da vurguladı. Önümüzdeki dönemde rekabette müşterilerine değer veren acentelerin önde olacağını savunan Ererdi, “Acentelerin, müşterisine bir değer kattığı hissini yaratması çok önemli. Benim görüştüğüm acenteler de zaten bunu söylüyor. Diyorlar ki; müşteri lastiği patlasa, aracını satmak istese beni arıyor. Bu ne demektir? O acente müşterisine kendisiyle çalışmasıyla ilgili değeri hissettirebilmiş. Önümüzdeki dönemde en önemli konu budur; acenteler karşınızdaki insana değer kattığını hissettirebilmeli. Bunun altını önemle çiziyorum.”

Sektörde bir ilk: Acente Manifestosu
Sektörde bir ilke imza atarak, acente manifestosu yayınladıklarını söyleyen Ererdi, bütün acentelerinin bu manifesto doğrultusunda çalışacağını belirtti. Ererdi, konuyla ilgili olarak acentelerine şöyle seslendi: “Bir ilk olarak yayınladığımız Acente Manifestosu’nu internet sitemize koyacağız ve bütün acentelerimizle de paylaşacağız. Artık bütün uygulamalarımızda, kim bizle nasıl çalışır, biz onlarla nasıl çalışırız hepsini ortaya koyacağız. 16 bin acente var. İşinizi öyle farklı öyle değer katarak yapıyorsunuz ve yapamaya devam edeceksiniz ki, bütün müşterileriniz heyecanlanacak. Sizle çalışmaktan keyif alacak, zevk alacak” diye konuştu.

Axa Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemal Ererdi’nin Axa acentelerine seslendiği konuşmayı, Axa Sigorta’nın twitter adresi (@AXASigortaTR) üzerinden yayınladığı link aracılığıyla izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=MDBNTGraMbA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER