20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Axa dan Acente Manifestosu

axaAxa Sigorta Başkan (Satış ve Pazarlama) ve İcra Kurulu Üyesi Işıl Akyol, Axa Sigorta’nın her yıl olduğu gibi 2013 yılında da sektörün üzerinde bir artış kaydederek pazar payını arttırdığını söyledi. Axa Sigorta’nın üretiminin acentelerden geldiğini, büyürken kendisiyle çalışan dağıtım ağını da büyüten bir şirket olduğunu vurgulayan Akyol, acenteye verilen önemin şirketin birlikte yol aldığı iş ortaklarına katma değer yaratmasını sağlayan bir unsur olduğunu belirtti. Axa’nın gelen onca talebe rağmen acente adedini katlamayı değil, mevcut acentelerinin poliçelerini arttırmayı tercih ettiğini söyleyen Akyol, şirketlerinin acentesine duyduğu saygı ve güvenin yeni acente seçimindeki hassasiyetini arttırdığını ve acentelik verdiği işletmelerin Axa acente ailesine uygun olarak belirlenmesini sağladığını belirtti.

‘Gri alanlar aydınlatıldı’
Axa Sigorta’nın yine bir yeniliğe imza atarak, sektörde ilk kez bir Acente Manifesto’su oluşturduğunu dile getiren Akyol, şirketin acentelerine karşı sorumluluklarını belirlediğini, şeffaf bir şekilde taahhütlerini oluşturduğunu ifade etti. Bunların yazılı bir manifesto ile kamuoyuna ilan edildiğini de sözlerine ekleyen Akyol, manifestonun ana başlıklarını şu şekilde sıraladı: “Axa Sigorta ortağı olmak isteyenlerden ne bekler, iş ortaklarına neyi taahhüt eder? Axa Sigorta’yı tam bir acente şirketi yapan unsurlar nelerdir? Axa’nın eşitlik prensipleri nasıl işler? Axa Sigorta portföy mülkiyet konusunda acentesine neler sağlar? Axa hangi koşullarda acentesi ile yollarını ayırır? Axa acentesi komisyonu hangi şartlarda aşağı çekebilir?”

Axa Sigorta’nın tüm bu başlıkların altında konuları detaylandırdığını ve acentesine taahhütlerini bildirdiğini söyleyen Akyol, “Şirket iş ortakları ile arasında oluşabilecek gri alanları aydınlatmış böylece soru işaretine mahal bırakmayan pırıl pırıl bir iş modeli oluşturmuştur. Bugüne kadar sözlü olarak verip arkasında durduğu bu taahhütlerin yazılı hale getirilmesi Axa Sigorta’nın kendi dürüst iş yapma kültürüne, şeffaf iş prensiplerine ve adaletli yaklaşımlarına duyduğu güvenin kanıtıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER