19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

AvivaSA’nın “hayat”ı 3 yılda 2 kat arttı

meraleredenk01Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketi AvivaSA Emeklilik ve Hayat, son üç yılda hayat sigortası alanında önemli oranda büyüme elde etti. 2010 yılında 110 milyon TL’lik hayat risk primi üreten AvivaSA, 2013’te 2010 yılına göre yüzde 90 artışla 209 milyon TL prim üretti. AvivaSA son üç yılda gösterdiği yaklaşık iki kat büyümeyle hayat risk üretimi ortalaması yüzde 59 olan sektöre göre daha iyi bir performans sergilemiş oldu.

 

Ortak projelerle büyüyoruz

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk, banka ortakları olan Akbank ile geliştirdikleri dönüşüm programı ve son bir yılda yeni çıkardıkları hayat ürünleri sayesinde söz konusu büyüme rakamlarına ulaştıklarını ve banka sigortacılığında bireylerin yaşam döngüsüne uygun ürünler geliştirildiğine de dikkat çekti.

AvivaSA CEO’su Eredenk, “Örneğin 2013 yılında kapsamını daha da genişleterek sunduğumuz Yaşama Destek Sigortamız ile müşterilerimiz; kanser, organ nakli, böbrek yetmezliği, körlük ve multipl skleroz gibi tehlikeli hastalıklara karşı kendilerini ve dolayısıyla sevdiklerini güvence altına almış oluyor. Bir başka ürünümüz olan Geri Ödemeli Hayat Sigortası ile müşterilerimiz, sigorta süresi sonunda ödedikleri primi geri alabiliyor; yaşam kaybı durumundaysa sevdiklerini güvence altına almış oluyor. Hayat sigortası ürünlerimizle önümüzdeki dönemde farklı satış kanallarında da konumlanarak hayat sigortası pazarındaki büyümemize ivme kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER