24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

AvivaSA’nın halka açılmasıyla ilgili SPK’ya başvuruldu

sabanciSabancı Holding, AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın halka açılması ile ilgili çalışmalara başladı ve esas sözleşme değişikliği için SPK’ya başvurdu.

Sabancı Holding’in İngiliz sigorta şirketi Aviva ile müşterek yönetime tabi ortaklığı AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın hisselerinin halka açılması ile ilgili çalışmalara başlarken, esas sözleşme değişikliği için SPK’ya başvurdu. Sabancı Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın esas sözleşmesinin, şirket hisselerinin halka arzına ilişkin Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uygun hale getirilmesi amacıyla SPK’ya müracaat edilmiştir” denildi.

Toplam 35.8 milyon lira sermayesi bulunan AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ta Sabancı Holding’in yüzde 49.83 payı bulunuyor.

AvivaSA 2014 Satış Vizyon Toplantısı’nda, “AvivaSA’yı halka açarak yaratılan değere şeffaflık kazandıracağız” diye konuşan Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı ve AvivaSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, ocak ayındaki bir açıklamasında ise AvivaSA’da daha önce yüzde 15-20 olarak düşündükleri halka açıklığı yüzde 20 olarak planladıklarını söylemişti.

DÜNYA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER