19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

AvivaSA’dan bireysel emeklilikte bir ilk: “Yatırım Danışmanlığı”

meraleredenk01AvivaSA, Ak Portföy’ün desteğiyle başlattığı ve sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan “Yatırım Danışmanlığı” projesi ile müşterilerinin ve satış kanallarının bireysel emeklilik yatırım ürünleri ve piyasalar hakkında etkin, sade ve anlaşılır bilgilere sahip olmasını sağlıyor. BES TV, piyasa, fon ve pazarlama fikirleri bültenleri ve telekonferanslar gibi uygulamaları kapsayan proje ile müşterilerin yatırım kararları kolaylaştırılıyor.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketi AvivaSA Emeklilik ve Hayat, finansal okuryazarlık oranının artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda AvivaSA, müşterilerin yatırım kararlarını kolaylaştırmak ve müşterilere hizmet veren finansal danışmanların donanımlarını artırmak üzere “Yatırım Danışmanlığı” projesini başlattı.

BES’in artık bir TV’si var

Yatırım Danışmanlığı projesinde; müşterilere yönelik “Piyasa Fikirleri Bülteni” ve “BES TV” uygulaması bulunuyor. AvivaSA’nın tüm müşterilerine her ay düzenli olarak ulaştırılan bültende; döviz, faiz, hisse senetleri, altın başta olmak üzere piyasalardaki genel görünüm, gelişmeler ve beklentiler kısa, sade ve anlaşılır biçimde özetleniyor.

AvivaSA müşterilerine özel hazırlanan BES TV’de ise uzmanlar tarafından Bireysel Emeklilik Sistemi konulu özel programlar yayınlanıyor. İçeriği düzenli olarak güncellenen BES TV’de sisteme ilişkin merak edilen sorular, önemli bilgi ve gelişmeler ile yatırımcı profilleri ve fon çeşitlerine ilişkin bilgiler paylaşılıyor. AvivaSA BES TV’ye http://bit.ly/BES_TV adresinden de kolayca ulaşılabiliyor.

Yatırım Fikirleri podcast’i Apple Store’da yatırım kategorisinde 1 numara

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yatırımcının risk algısı, yaşı, vade tercihi, yatırım enstrümanları konusundaki bilgi düzeyi gibi değişkenler kişisel yatırım evrenini belirleyen en önemli faktörler. BES yatırımcılarının farklı enstrümanların potansiyel getirilerinin yanı sıra karşılaşabilecekleri muhtemel riskler konusunda da bilgi ve farkındalık sahibi olmaları önem taşıyor. AvivaSA olarak emeklilik yatırım ürünleri ve piyasalar konusundaki farkındalığın yükseltilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmek amacıyla birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Yatırım Danışmanlığı projesi sayesinde BES, yatırım ürünleri ve piyasalar konusunda etkin bilgilendirme sağlayarak müşterilerimizin yatırım kararlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu yeni projenin olumlu sonuçlarını almaya da başladık. Ak Portföy’ün yatırım fonlarına özel hazırladığı “Yatırım Fikirleri” podcast’i şu an Apple Store’da “yatırım” kategorisinde ilk sırada yer alıyor.”

Finansal danışmanların uzmanlığı, Ak Portföy telekonferanslarıyla destekleniyor

Bireysel emeklilik sektörünün en büyük satış ağına sahip olan AvivaSA, kadrosundaki 1.000’i aşkın finansal danışmanın daha donanımlı olmasını sağlamak üzere yeni uygulamalar geliştirdi. Finansal danışmanların satış ve sonrası süreçlerde hizmet kalitesini artırmak üzere hazırlanan “Pazarlama Fikirleri” ile fon getirilerinin sektör ve alternatif yatırım araçları ile karşılaştırıldığı “Fon Fikirleri” bültenleri, düzenli olarak kendileriyle paylaşılıyor. Bu süreçler, her ay Ak Portföy ile düzenli olarak yapılan telekonferanslarla destekleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce finansal danışmanın aynı anda katıldığı telekonferanslarda Ak Portföy uzmanları merak edilen soruları yanıtlıyor, fon piyasalarındaki en güncel bilgileri paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER