24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

ATO’da acenteler arası iş paylaşımında vergi konusu masaya yatırıldı

acenteATO Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından düzenlenen “Acenteler ve Vergi” konulu toplantıda vergi yükümlülükleri, acenteler arası iş paylaşımında vergi konuları hakkında bilgiler verildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından düzenlenen Acenteler ve Vergi konulu toplantı 26 Mart 2014 tarihinde ATO Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ATO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Kemal Gazioğlu’nun komite faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Gazioğlu, “Her ay acente arkadaşlarımıza yönelik bilgilendirme toplantılarımıza devam ediyoruz. Acente arkadaşlarımızla iletişimimizi artırmak için bu ay içerinde acentelere bilgi güncelleme formu gönderme kararı aldık. Bu formun acente arkadaşlar tarafından doldurulması ile mail adresleri, cep telefonları, teknik personel bilgileri güncellenecek ve acentelerle iletişimimiz her kanaldan artarak devam edecektir” diye konuştu.

Toplantı sunumu Ekrem Çetinceviz S.M.M.M. ve Bağımsız Denetçi, Salih Yayla S.M.M.M.  tarafından gerçekleştirildi. Sunum ile vergi yükümlülükleri, acenteler arası iş paylaşımında vergi, yönetim kurulu hakkı huzur ücretleri, amortismanlar, gider belgesi ve gider pusulası, seyahat  harcırahları konuları hakkında bilgiler sunuldu. Soru cevap kısmı ile beraber üç saat süren toplantı acenteler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER