15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Aktüerler Derneği Başkanı Orhun Emre Çelik oldu

aktueryaAktüerya mesleğini yaymak ve aktüerya biliminin Türkiye’de gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Aktüerler Derneği, olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. 20 Mart’ta Türkiye Sigorta Birliği Konferans Salonu’nda düzenlenen genel Kurul’da Orhun Emre Çelik Başkan seçildi.

Genel kurulu yönetmek üzere oluşturulan başkanlık divanına Ergün Türker (Başkan), Damla Çimen ve Damla Barlas Pırıldak seçildi. Seçilen yeni yönetim kurulunda ise Orhun Emre Çelik Başkan olurken, Alper Ünlenen Başkan Yardımcılığı, Taylan Matkap Genel Sekreterlik, Şirzat Çetinkaya Saymanlık ve H. Kerem Özdağ Halka İlişkiler, Organizasyon ve Eğitim Sorumluluğu görevlerini üstlendi. Seçilen yeni denetim kurulunda Gülçin Dinçer, Ömür Şengün ve Neşe Varna görev aldı.

Yönetim kurulunun aldığı karara göre, aktüerya birliklerini Avrupa Birliği`nde bir araya getirmek ve AB kurumları ile amesleği ile ilgili konuları birlikler adına mevcut ve önerilen AB mevzuatı çerçevesinde müzakerelerde temsil etmek üzere kurulan Avrupa Aktüerler Birliği (AAE) ve Uluslararası Aktüerler Birliği (IAA)  ile ilişkilerin geliştirilmesi konusunda Dernek Genel Sekreteri Taylan Matkap tam yetkili kılındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER