26 Şubat 2024, Pazartesi
spot_img

Aksigorta’dan çalışanlarına globalde deneyim imkânı

Organizasyon yapısını çevik dönüşümle güçlendiren Aksigorta, çalışanı merkeze alan uygulamalarıyla yeteneklere ev sahipliği yaparken Sabancı Holding’in Aksigorta’daki ortağı Ageas ile onlara globalde çalışma fırsatı sunuyor.

Aksigorta, pandemi döneminde devreye aldığı uzaktan çalışma sistemini, kalıcı hibrit model haline getirerek geleneksel hiyerarşik yapıyı ortadan kaldırıp organizasyon yapısını çevik dönüşümle güçlendirmeyi sürdürüyor.

Tüm İK uygulamalarında sürekli gelişim ilkesiyle hareket eden Aksigorta, çalışanlarına yeni yüzyılın yetkinliklerini kazandırmaya ve onların birer ‘en değerli yeteneğe’ dönüşmesine destek olurken yetiştirip gelişimine katkıda bulunduğu yetenekleri globale transfer ediyor.

Çevik ekiplerden oluşan bir çalışanlar gurubu hedefliyoruz

Burak Yüzgül

Dünyada olduğu gibi Aksigorta’da da çevik dönüşümün yıllar önce bilgi teknoloji ekiplerinde başladığını, bugün ise tüm şirketin kültürü haline geldiğine dikkat çeken Aksigorta ve AgeSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, “Biz bugün çevik dönüşüme bir anlayış değişikliği olarak bakıyoruz. Bugün sigortacılık hem içinde önemli bir ihtiyacı arındıran hem de finansal araç olarak görülen bir sektör. Geleneksel metotlarla devam etmek yerine tabuları ve hiyerarşinin getirdiği engelleri yıkarak, yerine herkesin söz hakkına sahip olduğu, geleceğin sigortacılığını inşa eden, sonuç odaklı çevik ekiplerden oluşan bir çalışanlar gurubu oluşturmak istiyoruz. Bu dönüşüm de bizim bu anlayışımızın bir sonucudur.” dedi.

Yüzgül, yeni nesil çalışma hedefleri arasında, çalışanlara yeni yetkinlikler kazandırmak olduğunu söyleyerek “Kendini geliştirme, sonuç odaklılık ve işbirliği üzerine kurulu bu çevik dönüşümün yenilik, cesaret ve dayanıklılık olmak üzere üç önemli sacayağı var. Bugün uygulamaya aldığımız dönüşüm programımız Agiland ile hem çalışanlarımızın teknik yetkinliklerini geliştiriyor hem de bunun şirket kültürü haline gelmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Çalışan gelişimini üst seviyelere çıkarmak için çalışıyoruz

Aksigorta’nın 60 yıllık tecrübesiyle adeta bir okul işlevi de gördüğünü dile getiren Yüzgül, “Bir yandan genç yetenekleri bünyemize alıp geliştirirken aynı zamanda çalışanlarımızın gelişimlerini daha da üst seviyelere çıkarmaları için yurtdışında da iş imkanı sağlıyoruz. Belirli başarı kriterlerini sağlayan çalışanlarımıza Sabancı Holding’in Aksigorta’daki ortağı Ageas’ta istihdamın önünü açarak onlara yurtdışı deneyimi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER