24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Akbank tan BES ile tasarrufa sürekli destek

besSigorta ve emeklilik alanında sunduğu ürün ve hizmetlerle dikkat çeken Akbank, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılan müşterilerine özel olarak hazırladığı kampanyalara devam ediyor. BES fırsatları kapsamında, Akbank Şubeleri ve Akbank Çağrı Merkezi’nden yapılan BES satışlarında, düzenli olarak yapılan katkı payı ödemelerinde müşterilere chip-para ödülü sunulurken, birikimlerini artırmak isteyen müşterileri teşvik eden uygulamalar da yapılıyor. 50 TL chip-para ödülü

BES’e katılacak müşteriler aylık düzenli katkı payı ödemelerini Akbank kredi kartlarıyla yapmaları durumunda, ilk ödemelerinde 50 TL chip-para ödülü kazanıyorlar. Bununla birlikte, sisteme aktarılacak toplu ödemeler için de periyodik olarak düzenlenen kampanyalarla müşterilere ödüller sunuluyor.

“BES’e önemli bir talep var”

Tasarrufu artırıcı politikalar çerçevesinde Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yapılan düzenlemelerin önemine dikkat çeken Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, “Orta Vadeli Planda cari açığın düşürülmesini desteklemek için yurtiçi tasarrufu arttırıcı bir politika çerçevesi çiziliyor ve bu yöndeki önlemlerin içinde en önemlisini de Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yapılan değişiklik oluşturuyor. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 2013 yılında yapılan düzenlemeler sistemi oldukça cazip hale getirdi. Daha önce sisteme dahil olmamış ancak devlet tarafından sunulan tasarruf katkısı nedeniyle sisteme girmek isteyen ciddi bir potansiyel var. Bu doğrultuda, 2013’ün ilk 10 ayında BES’e önemli bir talep olduğunu görüyoruz. Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 1 Kasım 2013 verilerine göre yıl başından bu yana net katılımcı sayısında yüzde 26 artış oldu ve Bireysel Emeklilik Sistemi 4 milyon katılımcıya yaklaştı. Katılımcı sayısıyla birlikte sistemdeki fon tutarı da yüzde 23 artışla 25,1 milyar TL’ye yükseldi. Önümüzdeki dönemde de Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girişlerin artacağını düşünüyoruz” dedi.

“BES, kısa süreli bir yatırım aracı olarak düşünülmemeli”

BES’te düzenli tasarrufun önemli olduğunu belirten Tözge, “Ekonomik planlarda belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi için tasarrufun alışkanlık haline getirilmesi en kritik nokta. Bu doğrultuda BES’e aktarılan katkı paylarının düzenli olarak yatırılmasına Akbank olarak büyük önem veriyoruz. İş ortağımız AvivaSA ile birlikte müşterilerimize ürünleri tüm satış kanallarımızdan en cazip şartlarla sunmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda, devletimizin sunduğu desteğe biz de Akbank olarak katkı yaparak müşterilerimiz için BES ödül programlarını sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Tözge, BES’in 3-5 aylık kısa süreli bir yatırım aracı olarak düşünülmemesi gerektiğini ifade ederek, “Devlet katkısından yararlanabilmek için sistemde kalınan süreyi uzatmak, emeklilik yaşına kadar tasarruflara devam etmek gerekiyor. Bu süreyi düşündüğümüzde, minimum 120 aylık bir yatırımdan söz ediyoruz. Bireysel Emeklilik Sistemi, düzenli ve planlı tasarruf eden müşterilerimize yatırım opsiyonları sunuyor. Ayrıca aylık katkı paylarının yanında toplu birikimlerle de desteklenecek bir yapı var. Müşterilerimizi bu yönde bilgilendirerek, AvivaSA ile ortak olarak düzenlenen kampanyalarda toplu birikimlerini sisteme aktarmaya özendiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER