17 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

AgeSA, üçüncü çeyrekte 1.055 milyon TL kar elde etti 

AgeSA, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde 1.055 milyon TL kara ulaştı. Özel sektör şirketleri arasında fon büyüklüğü ve prim üretiminde liderliğini koruyan AgeSA, BES’te de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 102 büyüyerek 118 milyar TL fon büyüklüğüne erişti. 

AgeSA, 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. BES ve hayat sigortası pazarında istikrarlı büyümesini sürdüren şirket, fon büyüklüğü ve prim üretiminde de özel sektör şirketleri arasında liderliğini korudu. Yılın üçüncü çeyreğinde BES’te yüzde 102 büyümeyle 118 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan AgeSA, hayat ve ferdi kaza sigortasında ise 5,2 milyar TL prim üretimi gerçekleştirdi. Yasal Finansal Raporlama Standartları’na (SFRS) göre, AgeSA’nın 2023 yılı üçüncü çeyrek net dönem kârı ise 1.055 milyon TL olarak gerçekleşti.

“2023 yılını büyümeyle kapatmak istiyoruz”

Üçüncü çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili konuşan AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde de hedefleri doğrultusunda büyümeye devam ettiklerinin altını çizerek “Hem BES’te hem de hayat ve ferdi kaza üretiminde artan bir ivmeyle yukarı doğru bir performans sergiliyoruz. Fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel sektör şirketleri arasındaki liderliğimizi koruyoruz. BES’te müşterilerimizin yatırımlarını en verimli şekilde değerlendirmeleri için fon çeşitliliğimizi artırırken fon danışmanlığı hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Hayat sigortası alanında da farklı riskleri kapsayan, esnek ve yenilikçi ürünlerimizle performansımızı artırıyoruz. Hedefimiz bu başarıyı sürdürerek yılı büyümeyle kapatmak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER