20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Acıbadem'in satışına Rekabet Kurulu'ndan onay

acibademKurul, Mehmet Ali Aydınlar ile Walnut Holding’in ortak kontrolündeki Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta AŞ’nin yüzde 90 oranında hissesinin Burau Ventures Sdn Bhd tarafından devralınması işlemine izin verdi. Denizbank’ın MT Bilgi Teknolojileri tarafından üretilen Vera-Delta markalı yeni nesil POS cihazlarını belirli ciro ve harcama taahhüdü koşulu ile müşterilerine tahsis etmesine ilişkin uygulamaya menfi tespit belgesi verilmesi kararlaştırıldı

Rekabet Kurulu, Mehmet Ali Aydınlar ile Walnut Holding Cooperative UA’nın ortak kontrolünde bulunan Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta AŞ’nin yüzde 90 oranında hissesinin Burau Ventures Sdn Bhd tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Denizbank AŞ’nin, MT Bilgi Teknolojileri Dış Ticaret AŞ tarafından üretilen Vera-Delta markalı yeni nesil POS cihazlarını belirli ciro ve harcama taahhüdü koşulu ile müşterilerine tahsis etmesine ilişkin uygulamaya menfi tespit belgesi verilmesi kararlaştırıldı.

Kurul, Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret AŞ ile Ekomini noktaları arasında yapılacak franchise sözleşmelerinde daha önce muafiyetin geri alındığı ürünlere yönelik münhasırlık içeren maddelere muafiyet tanınmamasına karar verdi.

Rekabet Kurulu, Mehmet Ali Aydınlar ile Walnut Holding Cooperative UA’nın ortak kontrolünde bulunan Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta AŞ’nin yüzde 90 oranında hissesinin Khazanah Nasional Berhad tarafından kontrol edilen Burau Ventures Sdn Bhd tarafından devralınması işlemine de izin verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER