20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Acentelerin Sektör Meclisi seçimlerinde sürpriz

tusafSigorta Acenteleri İcra Komitesi’ni seçecek Sektör Meclisi seçimleri geçtiğimiz cuma günü gerçekleşti. Hüseyin Kasap ve Levent Korkut’un listelerinin yarıştığı seçimi, 151 oy alan Hüseyin Kasap’ın listesi kazandı. Levent Korkut 149 oy alabildi. Fakat listelerde bir kişi TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap’ın isminin üzerini çizince Levent Korkut Sektör Meclisi’ne girmeyi başardı. Son gelişme ile Sektör Meclisi dışında kalan Hüseyin Kasap, Erzurum Delegesi Yavuz Karakaş’ı istifa ettirerek Sektör Meclisi’ne girmeyi başardı.
Sektör Meclisi Hüseyin Kasap’ın listesi ağırlıklı gerçekleştiğinden SAİK yönetimine Levent Korkut’un girmesinin pek mümkün olamayacağı konuşuluyor. Hüseyin Kasap’ın ise bir delegeyi istifa ettirip Sektör Meclisi’ne girmesinin mevzuata ne kadar uygun olduğu da ayrı tartışılacak gibi… Usule uygun olup olmadığı ise bugün belli olacak. Diğer taraftan Levent Korkut SAİK’e seçilmezse acentelere hizmet aşkı ile çıktığı yolda hizmetini Sektör Meclisi’nden sürdüreceğe benziyor.. Tabii bu tahminlerin SAİK seçimi sırasında bir hatırlı kişinin son anda devreye girmesi ile değişebileceği de söylentiler arasında…

Sigortamedia diyor ki: Acenteler bir kez daha “o’nun yüzünden”e inanmaz…
Acentelerin dağ gibi sorunlarını çözmeye talip bu iki aday, seçimi kazanmak için her yolu denediler. Her ikisi de acentelerin sorunlarını “sadece ben çözerim” diyor. Hizmet aşkı ile tutuşan bu iki aday SAİK’e seçilirse asıl yangın o zaman çıkacak gibi. Burada büyük bir güç gösterisi olacağı kesin. Bu SAİK de meslektaşları için bir şey yapamazsa aynı bahane hazır; her iki taraf da “o’nun yüzünden” diyecek. Fakat bu sefer her iki adayımızın da acentelerin yüzüne bakamayacak durumda kalacakları bir başka gerçek. Özetle, istemesek de bir kayıp dört yıl daha görünüyor gibi… Sigortamedia’nın başından beri genç, çalışkan, mesleki konulara hakim, yeni yüzlerden oluşturulacak bir SAİK ‘i neden savunduğu, şimdi bu tabloda çok daha iyi anlaşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER