20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

36. Milli Re Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası sona erdi

Millî Reasürans’ın 7-9 Haziran tarihleri arasında Miltaş Spor Tesisleri’nde düzenlediği geleneksel “Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası” tamamlandı.  Yerli ve yabancı sigorta piyasasından katılımcıların yer aldığı turnuvanın birincisi Frederick Schöneich (New Re) ile Deniz Ceylan (Aksigorta) ikilisi oldu. 

Milli Reasürans tarafından bu yıl 36’ncısı düzenlenen Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nın kazananları belli oldu. 7-9 Haziran tarihlerinde Miltaş-Suadiye Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen turnuvada yerli ve yabancı sigorta piyasasından oyuncular mücadele ederken çok sayıda sigortacı ve broker Türkiye piyasası ile bir araya geldi. 

Turnuvada yarı finalistler Martin Jacquot (Partner Re)-Hüseyin Şahin (Türkiye Hayat Emeklilik) ekibi ve İsmail Çelik (Bupa Acıbadem)-Ömer Aktaş (ex-Ankara Sigorta) ekibi oldu. Sürpriz Turnuva’da birinciliği Zeki Gezgez (Quick Sigorta)-Damien Smith (Inigo Insurance) ikinciliği ise Matt Smith (Guy Carpenter) – Emre Aktaş (ex-Guy Carpenter) elde etti. 

Frederick Schöneich (New Re) ile Deniz Ceylan (Aksigorta) ekibinin şampiyon olduğu turnuvayı Mahmut Bakır (Gulf Sigorta) ve Uğur Biroğlu (Nasco Türkiye) ikinci olarak tamamladı. 

“Spora destek vermeye devam ediyoruz”

Turnuva hakkında görüşlerini ileten Millî Reasürans Genel Müdürü F. Utku Özdemir “Türkiye’nin lider reasürörü olmanın sorumluluğuyla sigorta piyasasına 95 yıldır destek veren Millî Reasürans, aynı zamanda, spor ve kültür sanat alanındaki faaliyetlerine de devam ediyor. Bu kapsamda en eski ve köklü etkinliklerimizden biri olan Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nın 36’ncısını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sigorta sektöründe faaliyet gösteren, 23’ü yabancı, 27’si yerli olmak üzere toplam 50 şirketten oyuncunun katıldığı turnuvaya yerli ve yabancı piyasadan 200’e yakın seyirci de eşlik etti. Gerek sponsorluklarıyla gerekse oyuncu ve seyirci olarak destek veren tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletiyor, derece alan takımları kutluyorum” dedi.

Uzun yıllardır yurt içinde ve yurt dışında ilgiyle takip edilen turnuva sayesinde Türkiye sigorta piyasası ile ilgili yabancı reasürör ve brokerler, sigorta şirketleriyle farklı bir atmosferde bir arada olma fırsatı yakalıyor. 1986 yılından bu yana düzenlenen “Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası” Türkiye’nin en uzun süreli kurum etkinliklerinden biri olma özelliği taşıyor. 

Turnuva’nın ilk gününün ardından Cuma akşamı Miltaş Suadiye Spor Tesisleri’nde kokteyl prolonge, Cumartesi akşamı ise Gallagher Re’nin ev sahipliğinde Moda Deniz Kulübü’nde bir akşam yemeği düzenlendi. Turnuva, pazar günü düzenlenen ödül ve kapanış töreni ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER