20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası sona erdi

Quick Finans’ın finans sponsoru olarak yer aldığı ve Akdeniz’in en büyük yüzme yarışması olan 20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası binlerce sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında en kapsamlı yüzme yarışması olan 20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da gerçekleşti. Hapimag Sea Garden’ın yedinci kez ev sahipliği yaptığı şampiyonaya Türkiye ve dünyadan birçok marka sponsor oldu. 

Şampiyonanın finans sponsorları arasında yer alan Quick Finans, yüzme sporunun her yaştan insan tarafından yapılabilirliği ve önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe destek verdi.

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in start verdiği şampiyonada, Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel ile şampiyonanın resmi sponsorlarından Quick Finans’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Maher Holding Sigorta Grup Başkanı Ahmet Yaşar ile Genel Müdürü Nihat Karadağ da hazır bulundu. 

Skoda 3K yarışı ile başlayan ve Skoda 2K, Shell 100. yıl gece yarışı, Hapimag Sea Garden 5K, Setur Marinas 1K ve Jotun 4×400 Bayrak yarışı gibi farklı etapları içeren şampiyonada 8 farklı ülke ve yaş grubundan 2.600 sporcu çeşitli kategorilerde yarıştı.

“Yüzme sporuna destek vermekten mutluluk duyuyoruz”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ, “2-3 Eylül tarihlerinde Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün (HSSK) ev sahipliğinde gerçekleşen 19’uncu Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları ile başlayan desteğimizi Bodrum’da gerçekleştirilen 20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası ve Cumhuriyet Kupası ile sürdürmekten son derece mutluyuz. Yüzme sporuna destek olmanın, her yaştan geniş kitlelerin kucakladığı denizlerimize ve Mavi Vatanımıza sahip çıkmanın bir başka yolu olduğuna inanıyoruz. Bu amaca ulaşılmasında önemli bir yere sahip olan Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na destek olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Karadağ, kendisinin de denizlere gönül vermiş bir yüzücü ve yarışmacı olduğunu dile getirerek “Bu önemli etkinliğe desteğimizi sadece sponsorlukla değil, yarışmalara aktif katılımda bulunarak da gösteriyoruz. Hem ben hem de çalışma arkadaşlarım bireysel veya takım yarışmalarında yer aldık. Heybeliada’daki yarıştan sonra Bodrumda da madalya kazanmak benim için ayrı bir heyecan ve gurur vesilesi oldu” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER