20 Nisan 2024, Cumartesi
spot_img

2014 hedefleri tuttu sıra 2015 ve 2018’de

Faizsiz bankacılığın iki güçlü ismi, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk’ün güç birliğinden doğan Katılım Emeklilik, resmi lansmanını gerçekleştirdiği 2014 yılının Eylül ayından yıl sonuna kadar geçen sürede hedeflerini tutturdu.

katılım emeklilikKatılım Emeklilik’in fon birikimi Şubat ayı itibariyle 60 milyon TL’yi, sözleşme sayısı 36 bini aştı.

Bireysel emeklilik pazarına girdiği 2014 yılında yakaladığı ivme ile dikkatleri üzerine çeken Katılım Emeklilik, BES’te katılımcı sayısının 5 milyonu aştığı bir dönemde sözleşme adedi ve fon tutarındaki artışla BES şirketleri arasında farkını ortaya koydu.

Katılım Emeklilik’ten yapılan açıklamaya göre; 2014’te faizsiz bireysel emeklilik satışlarında hızlı bir yükseliş oldu. Geçen yılı 5 milyonuncu katılımcıya ulaşılan bireysel emeklilik sektöründe, devlet katkısında faizsiz fonları tercih eden müşteri sayısı 315 bine geldi. ‘Faiz hassasiyeti olan kesimlere güçlü bir alternatif olma’ hedefiyle sektöre giren Katılım Emeklilik’in rakamları da bu ilgiyi ortaya koydu. Genel Müdürlük, 2015 Şubat rakamlarına göre BES’te ulaştıkları sözleşme sayısının 36 bini aştığını açıkladı. Katılım Emeklilik’in fon tutarı ise 60 milyon TL’yi buldu. Kredi Hayat tarafında da 10 binin üzerinde bireysel müşteriye ulaşan Katılım Emeklilik, bu alanda da başarısını kanıtladı.

Katılım Emeklilik’in 2015 hedefi, 100 bin yeni katılımcıya ve 200 milyon TL’yi aşan fon büyüklüğüne ulaşmak. 2018’de katılımcıların yüzde 15’inin faizsiz fonları tercih edeceği ve sayının 1.5 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Sektör, BES’te devam eden yüzde 25’lik devlet katkısı ile 2015’te katılımcı sayısının 6 milyonu aşmasını bekliyor. Katılım Emeklilik’in hedefi 5 yılda 1 milyar TL fon tutarını aşmak.

İlk faizsiz hayat sigortasını sunan şirket

Hayat sigortası alanında bir ilke imza atarak, tüketiciye faizsiz hayat sigortası seçeneğini ilk kez sunan Katılım Emeklilik’in bu alanda ulaştığı müşteri sayısı 10 bini aştı. Lisansını 9 Mayıs 2014’te alan Katılım Emeklilik, faizsiz sigortacılık prensiplerine uygun, katılım esaslı ilk kredi hayat sigortası poliçesini 2 Haziran 2014’te üretti. Faizsiz hayat sigortası, Türkiye’de ilk kez Katılım Emeklilik’in 10 Eylül 2014 tarihindeki lansmanıyla tüketicilere sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER