25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

■ZurichSigorta….KonutSigortamda

Tarih                   : 2010-1-1
Adınız                 : ASLI
Soyadınız          : AKPINAR
e-mail Adresiniz : gercekce@yahoo.com
Poliçeniz : 7973455
Şikayet Detayı :
20/09/2013 tarihinde evimin içinden geçen temiz su borularında oluşan çatlama sebebiyle evimin içine su akmaya başladı . Konuyla ilgili olarak evim için daha öncesinden yaptırmış olduğum konut sigortam olduğundan durumu . Ancak gelen tesisatçı yapacağı tadilat sırasında kartonpiyere hasar oluşursa sigorta şirketinin karşılayıp karşılamayacağını bilmediğini o yüzden de bu hasar için hasar dosyası açtırmamız gerektiği bilgisini verdi , Bu durumda eksperin gelip görmesini uygun gördük ve tesisatçıyı gönderdik. Akıntının başlangıcından 4 gün sonra(24 /09/2013) eksper evimize geldi. Ancak o dönemde suyun akmasını haliyle kendi imkanlarımızla geçici olarak durdurduk. Akmış olan su ve pas haliyle eksper gelene kadar kurudu ve geldiğinde önceden oluşmuş görüntüsü meydana geldi.

Eksperin gelmesiyle herşeyin sonuca ulaşmasını beklerken aksine daha fena sonuçlarla karşılaştık. Gelen eksper duvar dışından geçen boruların oluşturacağı hasarı sigorta şirketinin karşılamayacağını buna kalorifer borularının da dahil olduğunu bu boruların ancak duvar içinden geçerse sigorta şirketi tarafından karşılanacağını belirtti. Zürich sigorta neden baştan bununla ilgili bir eksper göndermiyordu. Bulunduğum bina 20 yıllık bir bina olup temiz su borularının eve girişi duvar içinden değil. Benim 240 TL’ye yaptırmış olduğum sözde güvencem beni bu konuda bile korumuyorsa ne için koruyacaktı çok merak ediyorum.

bu hasarı bizim karşılayıp faturayı gönderemizi ardından değişim yapılacak boruyu atmamamızı( günün hatırası olarak halen evimde durmaktadır) tekrar geleceklerini söyleyerek gittiler.
Hasar yaptırıldı , fatura ilgili firmaya gönderildi ve sonuç beklenmeye başladım. Tabi sözde sigorta şirketi lütfedip durumdan bir haber dahi vermedi. Su damlatan bir boruyu gördükleri halde hasarın önceden kaynaklı olduğu algısı ise akla mantığa sığmayacak kadar büyük bir saçmalık zira ben bu sigortayı mart 2013 de yaptırdım. Hasar ise 6 ay sonra oluşuyor.
ŞİMDİ SORARIM 6 AY BOYUNCA AKLİ DENGESİ YERİNDE HANGİ İNSAN OĞLU BÖYLE BİR RİSK İLE BEKLER YA DA 300 TL YE MALOLABİLECEK BİR HASAR İÇİN 240 TL LİK BİR SİGORTA YAPTIRIR.

DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumlulğunuz altındadır.Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğu, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecine etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER