25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

■SompoJapanSigorta…SağlıkPoliçemde

—————————-
Çözümlenme Mesajı
—————————-
Sayın Hüseyin Koçak,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Şirketimizde 200200014285109 numaralı Yurtdışı Seyahat Sağlık Poliçesi ile sigortalı bulunan eşiniz Sayın Kezban Koçak’ın, Amerika seyahati sırasında bulantı, kusma, halsizlik ve iştahsızlık şikayetiyle rahatsızlandığı, Şirketimize göndermiş olduğunuz dilekçe ve evrak üzerinde yapılan incelemede anlaşılmıştır.

Evrakın tetkiki neticesinde, Sayın Kezban Koçak’ın 20-25 gün devam eden rahatsızlığı süresince 5-6 kg kilo kaybettiği; şikayetlerinin azalmaması üzerine 15.10.2013 tarihinde acil kliniğine götürüldüğü; yapılan kontrolde kendisinin kısa sürede tam teşekküllü bir hastaneye başvurarak tedavi olması gerektiği söylendiği; bulantı ve iştahsızlık için ilaç verildiği; fazla masraf olacağı için hastaneye başvurulmadığı ancak bir gün sonra bir arkadaşınızın tavsiyesiyle özel doktora gidildiği ve doktorun acil kliniğinden alınan tahlil sonuçlarını değerlendirmesi neticesinde rahatsızlığın psikolojik olduğu teşhisini koyduğu; antidepresan ve bunun dışındaki şikayetler için ilaç yazdığı anlaşılmıştır.

Sayın Kezban Koçak’ın 15.10.2013 tarihinde tedavi gördüğü acil kliniğinin verdiği raporda tanı bilgisi bulunmamakla birlikte; gebelik testinin negatif çıktığı ve nedeni belirlenemeyen epigastrik ağrı olduğu belirtilmiştir.

Dilekçenizde de yukarıdaki bilgilerle aynı paralelde Kezban Hanım’a en kısa sürede ileri teşhis için hastaneye başvurması önerildiği, bu bilgiler dışında Kezban Hanım’ın son 1 aydır epigastrik ağrısı olduğu ve 25 gündür her sabah kustuğu belirtilmektedir.

Tedavi görülen kurumdan tanı bilgisi talep edilmiş olmasına rağmen tarafımıza olumlu bir dönüş yapılmamış, bu süreç içinde tarafınızca dosyanın sonuçlanması için Şirketimize talepte bulunulmuştur. Yapılan dosya değerlendirmesi neticesinde, dilekçeniz, mevcut evrak ve verilen ilaçlar incelendiğinde, rahatsızlığın psikolojik olduğu görüşü ile, Genel Şart istisnası’nın “m maddesi”ne göre (Akıl hastalıkları, psikolojik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar) talep değerlendirilememiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

Sompo Japan Sigorta A.Ş.
—————————-
Sikayet Detayları
—————————-
Sompo Japan Sigorta Müşterisi Hüseyin Koçak ın şikayet bildirimidir

Sayın yetkili
Sompo Japan Sigorta Müşterisi Hüseyin Koçak ın şikayet bildirimi aşağıda belirtilmiştir.
Konuile ilgili incelemeleriniz sonrasında tarafımıza çözümlenme mesajınızı iletmenizi rica ederiz.

Sigortamedia

—————————-
Sikayet Detayları
—————————-

Tarih          : 2013-12-11
Entry Date : 2013-12-11 19:50:39
Adınız       : HUSEYİN
Soyadınız : KOÇAK
İletişim Konusu : Sağlık ve seyahat sigortası
e-mail adresiniz : hkocak69@hotmail.com
Mesajınız : 9. madde kapsamında deyip ödeme yapılmadı
: Sompojapan sigortadan eşim, kendim ve 2 çocuğum için 3 aylık yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası yaptırdım. Eşim yurtdışında iken hastalandı. Yaklaşık 400-500 dolar civarında bir ödeme yaptım. Sigorta verilen ilaçları psikolojik hastalıklar kapsamında değerlendirip sigorta dışı diye ödeme yapmıyor. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
selamlar,iyi çalışmalar.

DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumlulğunuz altındadır.Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğu, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecine etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER