25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

Sompo Japan Sigortadan 'Varmısın Akıllım'turnuvası

varmisinaklimÇocukların henüz küçük yaşlarda matematikle aralarını sıcak tutmasını, hayatlarındaki her problemi bu sayede kolayca aşmasını, mutlu bireyler olmasını sağlamak amacıyla düzenlenen 1. Var mısın Akıllım Zeka Oyunları Turnuvasının final etabı gerçekleştirildi.  
İstanbul genelindeki tüm ilkokul üç ve dördüncü sınıf öğrencilerinin katılabildiği turnuvanın birinci etabı 8 Aralık Pazar Günü gerçekleşmişti. 64 okuldan 232 öğrencinin katıldığı turnuvada çocuklar hem  eğlendiler hem zekâlarını geliştirdiler. Birinci etabın sonunda katılan tüm öğrencilere sertifikaları ve sürpriz hediyeler verildi.

Sompo Japan Sigorta’nın Türk Beyin Takımı ile birlikte düzenlediği yarışmanın final etabı, 14 Aralık Cumartesi Günü İstanbul Limak Eurasia Otel’de gerçekleşti. Üçüncü sınıflardan 14, dördüncü sınıflardan 13 öğrencinin finale kaldığı  yarışma, yönerge kitapçığının okunmasıyla başladı. Beşer soru ve iki etaptan oluşan final yarışması sonucunda üçüncü ve dördüncü sınıflardan birer öğrenci ilk üçe girmeye hak kazandı. Bu öğrencilere isimlerine düzenlenmiş sertifika ve madalya hediye edildi.

Final yarışmasında birinci olan öğrencilere Sony 3D Smart Tv, ikinci olanlara Apple iPad, üçüncü olanlara ise Apple iPad Mini hediye edildi.Bunların yanı sıra, tüm finalistler Nisan ayında birer velileriyle birlikte Vialand Tema Parkı gezisine katılmaya hak kazandılar.

Turnuva ile ilgili her türlü bilgiye “varmisinakillim.com” adresinden ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER