18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

■AXASigorta…TrafikPoliçesiMesuliyetKapsamı

–       – – – – – – – – – – – – – –
–       ÇÖZÜMLENME MESAJI
–       – – – – – – – – – – – – – –

Sayın İlgili,

Şikayete ilişkin yanıtımız bilgilerinize sunulmuştur. Saygılarımızla,

Siteniz aracılığıyla ulaşan Sn. Erkan HOLTAY şikayetine ilişkin değerlendirme yapılmıştır.

Sigorta poliçesinde teminat altına alınan riskler; emredici kanun hükümleri haricinde; T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm sigorta şirketlerini bağlayıcı etkideki  “genel şartlar” hükümlerine tabidir. Gerçekleşen her risk bahsi geçen genel şartların kapsam maddeleri göz önüne alınarak değerlendirilmektedir.

Zorunlu Mali Mesuliyet Poliçeleri Genel Şartları  gereği, ”Sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.”

Başvuruya konu dosya süreci incelendiğinde; 12.09.2012 tarihinde hasar dosyası açılmış ve  aynı tarih itibariyle eksper görevlendirilmiştir.  Sigortalı  araç sürücüsünün kazada kusurlu olduğunu gösterir kolluk kuvvetleri tarafından tanzim edilmiş tutanak veya sigortalı araç sürücüsünün  kusurlu olduğu kabulünü belirten resmi ifade  tutanağının şirketimize ibraz edilmemesi sebebiyle hasar ödemesinin gerçekleştirilemediği izlenmiştir. Açıklamalarımız doğrultusunda kusur tespitinin gerçekleştirilememesi nedeniyle Trafik poliçesi kapsamında hasar talebinin değerlendirilemediğini bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

 

AXA SİGORTA A.Ş.

Müşteri Hizmetleri Departmanı

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

www.sigortasikayeti.com a bildirilen Erkan Holtay ın şikayet bildirimidir

Sayın Yetkili

Axa Sigorta müşterisi tarafından yapılan kaza sonucu hasarının ödemesini alamadığını bildiren müşteki Erkan Holtayın şikayet bildirimi aşağıda belirtilmiştir.

Çözümlenme mesajınızın iletimi için gereğini rica ederim

 

www.sigortasikayeti.com

–       – – – – – – – – – – – – – –

–       ŞİKAYET BİLDİRİMİ

–       – – – – – – – – – – – – – –

Tarih               : 2013-7-1

Adınız               : Erkan

Soyadınız          : Holtay

e-mail Adresiniz : erkanholtay@hotmail.com

Poliçeniz           : 54976728

Şikayet Detayı : Geçen yıl bir AXA şirketinde sigortalı olan bir otomobil sürücüsü park halinde olan motorsikletime çarptı ve trafik kanunu gereğince bana herhangi bir bilgi vemeden olay yerinden kaçtı. Durumu jandarmaya bildirdim. Araç sahibi jandarma tarafından bulundu ve ifade vermek üzere karakola çağırıldı. Araç sahibi olaya kendisinin sebep olduğunu ve karakola gelerek ifade vereceğini telefonda söylediği halde karakola gelmedi. Jandarma tuttuğu tutanakta suçlunun suçunu itiraf ettiğini ve ifade vermek için karakola gelmediğini yazdığı halde AXA sigorta evvela çeşitli nedenlerle motorumda olan hasar için ödediğim 290 YTL. yi çeşitli nedenlerle geciktirdi, şimdi de karşı tarafın ifadesinin olmaması nedeniyle bu parayı ödememekte israr ediyor.

Bir hukuk devleti olan ülkemizde kazayı yapan şahsın, suçun hafif olması nedeniyle, cebren ifadesinin alınamıyacağı herhalde AXA’nın malumudur. Ayrıca Jandarmanın tuttuğu tutanağın bütün resmi makamlarda geçerli olduğu gibi AXA’da da geçerli olması gerekir. Esasen zorunlu trafik sigortası bu gibi olaylarda devreye girer ve mağdur olanın zararını öder. Bu durumda AXA bana zararımı ödememek ve müşterisini korumak için elinden geleni yapıyor.

 

Durumdan şikayetçiyim ve en kısa zamanda AXA’nın sorumluluğunu yerine getirmesi için yardımınızı rica ediyorum.

Erkan Holtay

DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumluluğunuz altındadır.Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğu, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecine etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER