26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

■AnadoluSigorta…KaskoPoliçemdeSorunum

————————
ÇÖZÜMLENME MESAJI
————————
Sayın Yetkili,

Sigortalımıza yazılı olarak iletilen bilgi aşağıda yer almaktadır;

Söz konusu trafik kazasında polis tarafından hazırlanan kaza tespit tutanağında sigortalı araca 84 asli kusur , 38 NY 741 plakalı araca 59. madde kusurlarından verilmiştir. Trafik Kanunları gereği 59. madde asli kusur olarak görülmekte olup , şirketimiz sorumluluğu bulunan % 50 oranında ödeme hazırlanmıştır. Kalan kısım için Axa sigorta’ ya başvurulması gerekmektedir. Trafik Kazası Tespit Tutanağında belirtilen kusurlar; ı- sürücü kusurları: a- asli kusurlar 1- kırmızı ışıklı trafik işaretinde veya yetkili memurun dur işaretinde geçme, 2- taşıt giremez trafik işareti bulunan kara yoluna veya bölünmüş karayolunda karşı yön den gelen trafiğin kullandığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girme, 3- ikiden fazla şeritli taşıt yollarında, karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit veya yol bölümüne girme, 4- Arkadan çarpma, 5- Geçme yasağı olan yerlerde geçme, 6- Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapma, 7- Şeride tecavüz etme, 8- Kavşaklarda geçiş önceliğine uymama, 9- Kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymama, 10- Manevraları düzenleyen genel şartlara uymama, 11- Yerleşim birimleri dışındaki karayolunun taşıt yolu üzerinde, zorunlu haller dışında park etme veya duraklama ve her durumda gerekli tedbirleri almama li tedbirleri almama, 12- Park için ayrılmış yerlerde veya taşıt yolu dışında kurallara uygun olarak park edilmiş araçlara çarpma.

Konuyu bu şekilde bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

————————
ŞİKAYET BİLDİRİMİ
————————
Anadolu Sigorta Müşterisi Cem Poyraz ın şikyet bildirimidir

Sayın Yetkili
Anadolu Sigorta müşterisi Cem Poyraz ın şikayet bildirimi aşağıda belirtilmiştir.
İncelemeleriniz sonrasında çözümlenme mesajınızı tarafımıza iletmenizi rica ederiz

Sigortamedia
www.sigortasikayeti.com
————————
ŞİKAYET BİLDİRİMİ
————————

Tarih                  : 2013-9-15
Adınız               : CEM
Soyadınız          : POYRAZ
e-mail Adresiniz : Astsubay7979@hotmail.com
Poliçeniz            : anadolu sigorta : 504250012 axa sigorta :7500273
Şikayet Detayı : 15 Eylül 2013 tarihinde benimle birlikte toplamda üç aracın karıştığı bir trafik kazası geçirdim. olay yerine gelen polisin hazırladığı kaza tutanağında bana çarpan araca yüzde yetmiş (anadolu sigorta), diğer araca ise yüzde yirmibeş hata payı verildi. şahsıma sıfır (kusursuz) hata payı verildi. hazırlanan mütabakat belgesine göre toplamda 19.500 tl. alacağım belirlendi. bu meblağnın 10.500 tl. si aracımın sovtaj değeri olarak belirlendi ve geriye kalan 9.000 tl. nin polisin hazırlamış olduğu kaza kusur (hata) oranını gösterir rapora göre yüzde yetmişbeşini bana çarpan araca (anadolu sigorta), diğer araç ise yüzde yirmibeşini (axa) karşılaması gerekirken, AXA sigorta 9.000 tl. nin yüzde yirmibeşi olan 2.250 tl. para hesabıma havale etmesi gerekirken 125 tl. eksik olarak 2.125 tl. hesabıma para havale etti ayrıca kazanın üzerinden tam ÜÇ ay geçmiş ve yasal bekleme süresini epeyce aşmıs olmasına rağmen ANADOLU sigorta hala 9.000 tl. nin yüzde yetmişbeşi olan 6.750 tl. yi hala şahsıma göndermediği gibi polisin hazırladığı kaza raporunda sıfır (hatasız) hatalı olmama rağmen kendi uzmanlarının yaptığı değerlendirme sonucu benimde hatamın olduğu ve 6.750 tl. yerine 4.500 tl. ödemeleri gerektiklerini söylediler. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

anadolu sigorta poliçe no : 5042500120001
axa sigorta dosya no : 7500273

DİKKAT ! : Şikayet mailinizde beyan ettiğiniz olaylar ve bilgiler sizin kontrolünüz ve sorumlulğunuz altındadır.Poliçe bilgilerinizin ve iletişim detaylarınızın doğruluğu, sorununuzun ilgili Sigorta Firması tarafından değerlendirilip yanıtlanma sürecine etki edeceğini dikkate almanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER