18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

​​eTR Ödülü Mobil Kaza Tutanağı’nın!

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, 2015  eTR Ödülleri Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü

eTR-2

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, SBM tarafından geliştirilen Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile eTR ödülünü aldı.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen eTR ödülleri 15 Ocak Perşembe günü TBMM’de yapılan görkemli bir törenle sahiplerine verildi. T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezince geliştirilen ve 2014 yılında vatandaşın kullanımına açılan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile Kamudan Vatandaşa eHizmetler kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü.

eTR-1Ödül, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Genel Müdürü Gökhan Karasu’ya takdim edildi.

SBM Merkez Müdürü Aydın Satıcı ödül ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Ekim 2014’te vatandaşın kullanımına açılan Mobil Kaza Tutanağı’nın bu ödüle layık görülmesi bizleri çok sevindirdi. Mobil Kaza Tutanağı uygulaması sigorta sektörünün geliştirdiği en yenilikçi ve en faydalı ürünlerden biridir. Bu uygulama ile 1-1,5 saat süren Kaza Tespit Tutanağı işlemleri 10 dakikaya, 14 gün süren kusur oranı tespit süresi ortalama 3 güne düşmektedir. Trafik sıkışıklıklarının azaltılması, sigorta şirketlerinin müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmesi,  suistimallerin önüne geçilmesi Mobil Kaza Tutanağı’nın sağladığı faydalardan sadece bazılarıdır.”

Aydın Satıcı ayrıca Mobil Kaza Tutanağı’nın getirdiği faydalardan en yüksek seviyede yararlanılabilmek için uygulamanın 20 milyon akıllı telefona yüklenmesi ve tüm KTT formlarının sadece Mobil Kaza Tutanağı üzerinden girilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER