13 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Zurich Sigorta Hasar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Arda Tuncay olacak

ZURICH SIGORTA_ARDA_TUNCAY1Zurich Sigorta, Hazine Müsteşarlığı’nın onayını takiben Hasar Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Arda Tuncay’ı getirecek.

Eureko Sigorta Bankasürans Satış Grup Direktörü olarak 2010’dan bu yana görev yapan olan Arda Tuncay, Hazine Müsteşarlığı’nın onayını takiben Zurich Sigorta Hasar Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilecek.

Arda Tuncay kimdir?

Kariyerine 1995 yılında Garanti Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak başlayan Arda Tuncay daha sonra ABN Ambro Bank’ta Krediler Müdürlüğü’nde çalıştı. 1999 yılında Garanti Sigorta’ya geçen Tuncay, burada önce Teftif Kurulu’nun kurulmasında müfettiş olarak görev aldı. Sonrasında sırasıyla hasar talepleri ve rücu işlemlerinden sorumlu direktör ile oto ve oto dışı risklerin değerlendirme ve kabul işlemlerinden sorumlu direktör görevlerini üstlendi. 2007’de Garanti Sigorta’nın Eureko ortaklığı sonrasında önce Oto Dışı Teknik Birim Direktörlüğü, 2009 yılında da Oto Dışı Teknik ve Oto Dışı Hasar Direktörlüğü görevlerine devam etti. Tuncay, Kasım 2010’dan bu yana Eureko Sigorta Bankasürans Satış Grup Direktörü olarak görev yapmaktaydı. Tuncay’ın bu çerçevede bölge müdürlükleri organizasyon yapısını şekillendirme, satış performansının artırılması, satış performans sistemlerinin geliştirilmesi gibi alanlarda başarılı çalışmaları bulunuyor. 1972 Erzincan doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümü mezunu olan Arda Tuncay, Hazine Müsteşarlığı onayına takiben atanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER