24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Zurich, 9 ayda 3.8 milyar dolar kâra ulaştı

Zurich Sigorta Grubu, 2014’ün ilk dokuz ayı için 3.8 milyar dolar kâr açıkladı. Üçüncü çeyrek işletme faaliyet kârı 1.2 milyar dolar seviyesinde gerçekleşirken, ilk dokuz aylık işletme kârı ise geçen yıla kıyasla yüzde 7 artışla 3,8 milyar dolara ulaştı.

George QuinnZurich Sigorta Grubu, 30 Eylül 2014’te sona eren dokuz aylık dönem için geçen yıla kıyasla yüzde 7 artışla 3,8 milyar dolarlık faaliyet kârı bildirdi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Zurich Sigorta Grubu Finans Direktörü George Quinn,“Genel olarak baktığımızda başarılı sonuçlar elde ettik. En uygun risklere ve müşteri segmentlerine yönelerek portföyümüzü optimize etmeyi sürdürüyoruz. Mali pozisyonumuzun son derece güçlü olması, zorlu ortamlarda başarılı olmamız için gereken kapasiteyi ve esnekliği sağlıyor” dedi.

Firmanın, hayat dışı sigorta alanında faaliyet kârı, poliçe satışlarındaki artışa bağlı olarak geçen yıla kıyasla yüzde 12 artışla 2,4 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. 2013’ün aynı dönemine kıyasla, hayat dışı faaliyet alanının büyük bir bölümünde azalan zarar oranları ve 2014 yılı içerisinde yaşanan doğal afet, hava koşullarına ilişkin hasarlar ve büyük çaplı endüstriyel kaza sayılarındaki düşüş sebebiyle hasar oranı, geçen yıla kıyasla 1,8 puanlık bir iyileşme gösterdi.

Küresel hayat sigortası alanında faaliyet kârı 965 milyon dolarla geçtiğimiz yılın altında kaydedildi. Brüt akdedilen primler, poliçe ücretleri ve sigorta depozitoları yüzde 9 oranına denk gelen 1,7 milyar dolarlık artışla 21,3 milyar dolar seviyesine ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER