23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Zoom’dan çalışanlarına “ofise gelin” çağrısı 

Pandemi döneminde adı uzaktan çalışma ile özdeşleşen video konferans platformu Zoom, çalışanlarının ofise dönmesini istedi.

Pandemi dönemi küresel anlamda birçok değişikliğe neden oldu. Bunlardan biri de çalışma şekilleri. Pandemiyle birlikte hayatımıza giren ve sonrasında yerleşik bir konum elde eden uzaktan çalışma modeli giderek yaygınlaşırken Covid-19 salgının zirveyi gördüğü dönemde uzaktan çalışma ile özdeşleşen video konferans platformu Zoom ise çalışanlarının ofise dönmesini istedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, firma, “önceden planlanmış hibrit çalışmanın” en verimli model olduğuna inandığını ve ofisin 80 kilometre civarında yaşayan çalışanların haftada en az iki kez ofise gitmesi gerektiğini söyledi. Zoom böylece tamamen uzaktan çalışma politikasını bitiren son büyük şirket oldu.

Amazon ve Disney de uzaktan çalışma günlerini azalttı

Amazon ve Disney de, uzaktan çalışma günlerini azaltan firmalar arasında yer alıyor. Öte yandan konuya ilişkin yapılan anketler, ABD ve İngiltere’de çalışanların halen bir dereceye kadar evden çalışma olanağına sahip olduklarını gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER