23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Ziya Aliyev, Azerbaycan sigorta sektörünü Hayatımız Sigortalı’ya anlattı

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin yeni sayısında siz değerli okuyucularımızla yeniden birlikteyiz. Bu ay sizlere farklı bir sayı hazırladık. Kapağımızda ilk defa yabancı bir konuğa, Azerbaycan Merkez Bankası Genel Müdürü Ziya Aliyev’e yer verdik. Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar ile yaptığı röportajda, Aliyev’in  dergimiz aracılığı ile Türkiye’ye açık bir çağrısı var: “Azerbaycan sigorta piyasasının yanı sıra finans sektörümüz de yabancı yatırımcılara açık. Bu yatırımcılar Türkiye’li kardeşlerimiz olursa çok daha memnun oluruz” diyor Aliyev. Can Kantar’ın Azerbaycan sigorta sektörünü tanımak için de büyük fırsat oluşturan Ziya Aliyev röportajını keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Can Kantar, bu ayki editör yazısında röportajın perde arkası ile ilgili bilgileri de okuyucularımızla paylaştı. Eminim, ilginizi çekecektir.

Faiz arttı; ‘hayat’ın tadı kaçtı!

Bu ayki dosya haberimizde ‘hayat sigortaları’na yer verdik. Sektörü yakından takip edenlerin bildiği gibi faiz oranlarındaki artış, sektörde mali gelirleri artırıcı bir etki yapıyor. Buna karşın faizlerdeki artış, kredi bağlantılı hayat sigortalarında prim üretimini olumsuz etkiliyor. Hayat/emeklilik şirketleri yöneticileri de 2024 yılında kredilerdeki daralmaya bağlı olarak kredi bağlantılı hayat sigortası prim üretiminde düşüş bekliyor. Kredi bağımsız hayat sigortası ürünlerine ise tüketici ilgisinde artış devam ediyor ki bu da sevindirici bir durum. Dosya haberimizin, özellikle hayat branşı ile ilgilenenler için bir rehber oluşturacağını düşünüyoruz. Derginiz bu ay da dopdolu. Sigorta şirketleri ile ilgili son gelişmelere yer veren özel haberler yanında şubat ayındaki basın toplantıları ve Sigortamedya YouTube kanalı Sigorta Ekranı’na katılan konuklarla ilgili özet haberlerimiz de ilginizi çekecektir.

Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak bizden bu aylık da bu kadar. Nisan sayımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin Mart sayısı yayınlandı. Yine dopdolu dosya konuları ve haberlerle dikkat çeken dergimizin son sayısına Türk Telekom e dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedyaDergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER