23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Yeni yılda sigorta hedeflerinizi güncellemeyi unutmayın!

Sigortam.net, yeni yılda müşterilerinin sigorta hedeflerini belirlemeleri ve güncellemeleri için sigortacılık rehberi hazırladı.

Değişen ekonomik koşullarla birlikte bireylerin finansal durumlarında da farklılıklar olabiliyor. Bu noktada sigorta poliçelerinin düzenli olarak gözden geçirilmesi ve ihtiyaçlara uygun hale getirilmesi önem taşıyor. Sigortam.net, müşterilerinin 2024’te sigorta yaptırırken daha güvenli adımlar atabilmeleri için bir rehber hazırladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, yeni yılın herkesin finansal durumunu gözden geçirip iyileştirebilmesi için bir fırsat sunduğunu belirterek “Yaşam şartları değişebilir ve sigortacılıkta değişen ihtiyaçlara hızla uyum sağlamak önemlidir. Sigortam.net olarak, müşterilerimizin daha güvende olmalarını sağlamayı daima öncelikli görüyor ve hatırlatıyoruz: Sigorta hedeflerinizi belirlemek ve güncellemek, finansal geleceğinizi daha güçlü kılmak adına atabileceğiniz önemli bir adımdır” dedi.  

Sigortam.net’in sigorta rehberinde öne çıkan başlıklar şöyle… 

Kasko ve Trafik Sigortası İncelemesi: Araçların kasko ve trafik sigortalarını yeni bir yıla girerken gözden geçirmek ve ihtiyaçlara uygun bir şekilde güncellemek önem taşıyor. Bu noktada yeni indirimler veya fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmak da bütçe dostu kararlar vermek için kritik. Örneğin; araç yaşı ilerledikçe bütçeyi destekleyecek fırsatları değerlendirmek, servis tipi seçimli kasko alternatiflerini tercih etmek, sigortalının bütçesine ciddi anlamda katkı sağlayabiliyor. İçeriği benzer kaskolara iki katı fiyat ödememek için Sigortam.net web sitesini ziyaret ederek anlaşmalı sigorta şirketlerinin teklifleri arasında karşılaştırma yapanlar, cazip fiyatlarla ihtiyaçlarına uygun poliçeler alarak ilerleyebiliyor ve dikkat çeken prim düşüşleri ile karşılaşabiliyor.

Aile Durumu Değişiklikleri: Evlenme, boşanma, çocuk sahibi olma veya aile büyüklüğünde herhangi bir değişiklik yaşandıysa, sigorta poliçelerini bu değişikliklere göre güncellemeyi unutmamak gerekiyor. Aile durumundaki değişiklikler, hayat sigortası ve sağlık sigortası gibi poliçeleri etkileyebiliyor. Eğer yeni yıl planları içerisinde bir bebek sahibi olmak da yer alıyorsa, anne adaylarına sunulan hamilelik/doğum sigortası ürünlerinden faydalanmak büyük avantaj yaratıyor. 

Konut Sigortası Değerlendirmesi: Öncelikle DASK’ınızın geçerlilik tarihini mutlaka kontrol etmek lazım. Eğer evin değerini değiştiren eklemeler veya iyileştirmeler yapıldıysa, konut sigortası poliçesini güncelleme ihtiyacı doğuyor. Doğal afetler, hırsızlık yangın gibi olaylara karşı doğru korumaya sahip olunduğundan da emin olmak gerekiyor. Eğer kiracı olarak yeni bir eve çıkıldıysa, poliçede bina teminatı olmadan da yalnızca evin içindeki eşyalar teminat altına alınabiliyor.

Sağlık Sigortası Kapsamı: Sağlık sigortası poliçesini de gözden geçirmek ve mevcut sağlık ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak önemli. Belirli ilaçlar veya doktorlar için yeni gereksinimler varsa, poliçeyi bu ihtiyaçlara göre ayarlamak gerekiyor. Özellikle SGK’lı kişiler için sağlık enflasyonuna en cazip çözüm Tamamlayıcı Sağlık Sigortası oluyor. Poliçeyi seçerken “Neye ihtiyacım var?” sorusunun belirleyici olacağını unutmamak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER