4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

VIG’den yılın ilk yarısında üst düzey performans

VIG_englisch_4C_CS3_AbstandKar yüzde 41.4’lük bir artışla 290.0 milyon Euro’ya yükseldi primler 5.0 milyar euro dolaylarında sabit kaldı birleşik oran yüzde 97.1’e geriledi. 

Vienna Insurance Group, (vergi öncesi) kar bakımından 2014 yılının ilk altı ayında yüzde 41.4’lük güçlü bir artışla 290.9 milyon Euro’ya ulaşan bir performans sergiledi.  Bu karın yaklaşık yüzde 55’i, Romanyalı Grup şirketlerinin de performanslarını daha da geliştirdikleri Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde gerçekleşti.

Vienna Insurance Group zorlu bir ekonomik ortamda 5.0 milyar Euro dolaylarında istikrarlı bir şekilde prim üretme başarısı sergiledi. Döviz kuru etkilerine yönelik düzeltme sonrasında dahi Grup yüzde 1.0’lık somut bir artışa imza attı.

Vienna Insurance Group CEO’su Peter Hagen “Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki güçlü sonuçlar Grubun mükemmel performansına büyük oranda katkı sağlayan etkenler.  Romanya’da alınan tedbirler de ilk olumlu etkilerini göstermekte. Durağan görünümlü A+ kredi notumuzun S&P tarafından geçtiğimiz günlerde teyit edilmesi Vienna Insurance Group’un mali gücünü vurgulamakta.” dedi.

Birleşik oran, yüzde 2.7’lik puanla yüzde 97.1’lik bir seviyeye geriledi. Donau Versicherung’un İtalya’daki faaliyetine yönelik sürmekte olan konservatif ihtiyat politikasına ve bilhassa Avusturya, Sırbistan ve Bosna Hersek’teki sert hava koşullarından kaynaklanan hasar taleplerine karşın Vienna Insurance Group kaydadeğer bir ilerleme sergiledi.

Grubun mali sonucu 551.6 milyon Euro olarak gerçekleşti. Vienna Insurance Group’un yatırımları (hazır değerler dahil olmak üzere) 30.5 milyar Euro dolaylarında gerçekleşti.

Standard & Poor’s’un üst seviyedeki kredi notu grup stratejisini vurguluyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Vienna Insurance Group’u ATX’teki, (Avusturya İşlem Endeksi) en iyi nota sahip olan şirket haline getiren durağan görünümlü “A+”lık mükemmel kredi notunu teyit etti.  Avusturya ve Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki pazar lideri olarak, Grup’un rekabetçi pozisyonu çok güçlü olarak kategorize edildi.  S&P, tüm iş kolları genelinde iyi düzeyde çeşitlendirilmiş olan Grup portföyü hakkında son derece olumlu görüş bildirdi.  Erste Group ile olan münhasır dağıtım ortaklığı da dahil olmak üzere, iyi tesis edilmiş çok kanallı dağıtım stratejisi de övgü aldı.  Grup’un mükemmel sermaye kaynakları, VIG’in mali istikrarını bir kez daha ispat ederek S&P’un AAA için tanımlanmış standardını aşmakta.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER