20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Uğur Gülen Aksigorta’daki Genel Müdürlük görevinden ayrılıyor

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Genel Müdürlük görevinden ayrılıyor. Gülen,  31 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Aksigorta Yönetim Kurulunda, Murahhas Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek.

Aksigorta, bugün KAP’a yaptığı bir açıklama ile Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen 31.05.2024 tarihinden itibaren genel müdürlük görevinden ayrılacağını duyurdu. Gülen, 31 Mayıs tarihinden sonra Aksigorta Yönetim Kurulunda, Murahhas Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek ve 01.06.2024 tarihinden itibaren Sabancı Holding Grup şirketlerinden “AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. ve Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.” şirketlerine de Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanacak.

Öte yandan Türkiye Sigorta Birliği başkanı da olan Uğur Gülen, genel müdürlük koltuğundan ayrılmasından sonra TSB’deki görevine daha kaliteli ve yoğun zaman harcayabileceğini belirtti.

Genel müdürlük koltuğuna vekaleten Fırat Kuruca oturacak

KAP’a yapılan açıklamada ayrıca Aksigorta Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Şahinler’in de 24.05.2024 tarihinden itibaren geçerli olacak istifasıyla boşalacak Yönetim Kurulu Üyeliği’ne de selefinin görev süresi sonuna kadar görev yapmak ve toplanacak ilk Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere Mustafa Fırat Kuruca’nın atanmasına da karar verildi.

KAP’tan yapılan açıklamada ayrıca genel müdürlük koltuğuna vekaleten Fırat Kuruca’nın atanacağı belirtilerek şu bilgilere de yer verildi: “Aksigorta A.Ş. Genel Müdürlük görevine ise, halen AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Mustafa Fırat Kuruca’nın, mevcut görev ve sorumluluklarına ilaveten, 01.06.2024 tarihi itibarı ile vekaleten atanmasına karar verilmiştir. İlgili atama işlemi Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun onayına tabi olması sebebiyle ilgili başvurular yapılmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER