23 Nisan 2024, Salı
spot_img

TÜSED 89 yaşında!

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği’nin 89’uncu yılı dolayısıyla açıklamalarda bulunan TÜSED Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kesici, Türk sigortacılığının gelişimi, eksperlerin iş süreçlerinin uygun şartlarda yürütülmesinin sağlanması, saygınlığı en üst seviyede kurumsal ve dinamik bir eksperlik mesleği için her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), 89. yaşını kutluyor. 89’uncu yıl dönümü ile ilgili konuşan TÜSED Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kesici, sigorta eksperliği mesleğinin birleştirici gücü konumundaki derneğin 21 Şubat 1935 tarihinde mesleğin ilk mesleki teşekkülü olarak kurulduğunu hatırlatarak “27.07.2018 tarihinde ismimizin başına Türkiye ismini de alarak daha da güçlendik. Dernek Kurucularımız Merhum Sn. İhsan Tavas, Merhum Sn. Hikmet Koyunoğlu, Merhum Sn. Şemsettin Sunol, Merhum Sn. Nihat Kadir Sertel, Merhum Sn. Raif Uğurlu ve takip eden tüm yönetimlerinin duyduğu inanç ve kararlılıkla kullanışlı ve modern yeni dernek merkezimizde 13 Bölge, 5 İl Temsilciliğimiz ile 81 ilimizi de kapsayan bir yapılanma ile tüm üyelerimiz nezdinde, mesleğimize ve sigorta sektörüne hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

“Güçlü ve büyük bir ekip olarak çalışmaya devam ediyoruz”

Türk sigortacılığının gelişimi, eksperlerin iş süreçlerinin uygun şartlarda ve standartlarda yürütülmesinin sağlanması, yepyeni ve saygınlığı en üst seviyede, ekonomik olarak ferahlamış, kuralları ve sınırları belirli, bilimsel ve teknolojik alt yapısı oluşmuş, kurumsal ve dinamik bir eksperlik mesleği için her türlü çabayı gösterdiklerini aktaran Kesici, “Üstlenmiş olduğumuz görev ve sorumluluklar itibariyle mesleğimiz ve meslektaşlarımıza olan inanç ile TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitemiz, Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı (SEDEV), Kurullarımız, Bölge ve İl Temsilcilik Kadrolarımız, Komisyonlarımız, Komitelerimiz ve mesleğimizin faaliyet gösteren tüm dernekleri ile birlikte, katılımcı, demokratik ve şeffaf bir yapıda, güçlü ve büyük bir ekip olarak çalışmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 101. yılında Derneğimizin 89. yaşının mesleğimize, meslektaşlarımıza ve sektörümüze önemli kazanımlar sağlayacağımız bir yıl olacağı inancı ile hayırlı olmasını temenni ederiz” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER