20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Türkiye merkezli Gras Savoye bölgesel hizmet alanını genişletiyor

semsiyeGras Savoye Sırbistan ve Hırvatistan ofisleriyle Türkiye merkezli Gras Savoye hizmet alanını genişletti. Bu yeni operasyonlar İstanbul’da bulunan Gras Savoye Bölge Direktörü Nolwenn Allano’nun sorumluluğunda gerçekleşiyor. Türkiye merkezli bu bölgesel oluşum Gürcistan, Romanya, Irak, Hırvatistan ve Sırbistan’ı kapsıyor.Hırvatistan ve Sırbistan’da Türk müşterilere özel şubeler

Hırvatistan ve Sırbistan’da açılan Gras Savoye şubeleriyerel, uluslararası ve Türk müşterilere sigorta ve reasürans danışmanlığı hizmetleri, ticari riskler, banka sigortacılığı & sadakat programları, sağlık ve reasürans alanlarında en iyi çözümleri sunmayı amaçlıyor.

Zagreb’te bulunan Gras Savoye Hırvatistan, Marko Stajduhar‘ın CEO olarak yöneticiliğinde, Hrvoje Vojkovic vekilliğindeve iki yerel ortağın desteğiyle yönetiliyor. Société Générale, Hypo-Alpe-Adria ve Raiffeisen Bankası’nda üst düzey görevlerde bulunan Stajduhar,banka, finans ve sigortacılık sektörlerinde geniş bir deneyime sahip. Ayrıca Stajduhar, yakın zamanda BNP Paribas Cardif’te Ürün Geliştirme ve Satış departmanının başında görev almış bulunuyor.

Hrvoje Vojkovic ise Hırvatistan’ın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Croatia Osiguranje’nin CEO’luğunu yapmış ve sigorta sektöründe geniş bir deneyime sahip bulunuyor. Hırvatistan Ekonomi Bakanı ve Hırvatistan Özelleştirme Fonu Başkanı olarak da görev yapmış olan Vojkovic’in geçmiş deneyimleri Hırvatistan ve çevre bölgelerdeki pazara dair birçok bilgi ve anlayışı bir arada barındırıyor.

Gras Savoye 49 ülkede

Belgrad’da bulunan Gras Savoye Sırbistan ise Radisav Osmajlicve 5 ortak tarafından yönetiliyor. Osmajlicfinans ve sigorta sektörlerinde önemli bir deneyime sahipken Radisav, sigorta brokerliği hizmetini faaliyete geçirdiği Roaming Group’a katılmadan önce Belgrad Ekonomi Enstitüsü’nün danışmanlık departmanında ve Delta Investments şirketinde görev almış. Farklı görevleri sonucunda, şirket birleşme ve satınalmalarında, şirket danışmanlığı, varlık ve sermaye değerlendirme, fon yönetimi, iş geliştirme ve proje yönetiminde özel bir deneyime sahip olan Radisav,son 5 yıldan beri Roaming Group’un şirketlerinden olan REIB ile sigorta sektöründe çalışıyor.

Gras Savoye, Sırbistan pazarında, ülkenin en önemli tarımsal ürün imalatçısı PKB tarafından şirketin risk yönetimi ve hasar süreçlerinin iyileştirilmesi konularında görevlendirildi. Ayrıca Hypo-Alpe-Adria Grubu’na Sırbistan‘daki leasing operasyonlarında kaliteli sigorta programlarının sunulmasını sağlamada hizmet veren, Gras Savoye VTB Bank Serbia (daha önceden Bank of Moscow), Bus Plus – Belgerade e-ticket toplu taşıma projesinde ve Sırbistan’da bulunan bazı yenilenebilir enerji yatırımcıları için sigorta danışmanlığı da yapıyor.

Sırbistan, Karadağ ve Bosna Hersek’teki müşterilere de hizmet veren Gras Savoye, böylece 49 ülkede bulunuyor ve Gras Savoye Willis ağı ile 120’den fazla ülkede müşterilerine çözümler sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER