26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Türk Reasürans ve IUC Group iş birliği ile sektöre değer katan eğitim

Türk Reasürans’ın IUC Group iş birliği ile sigorta sektörünün gelişimine fayda sağlamak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlediği Underwriting & Reinsurance Eğitimi’nde yerli ve yabancı sektör çalışanları bir araya geldi.

Türk Reasürans, sigorta sektörünün gelişimine katkıda bulunmak üzere bu yıl ikincisini düzenlediği Underwriting & Reinsurance Eğitimi’ni 14-19 Nisan tarihleri arasında, IUC Group iş birliği ile gerçekleştirdi. 

Yerli ve yabancı sektör çalışanlarının bir araya geldiği eğitimde, piyasadaki son gelişmeleri takip etmek ve uluslararası en iyi uygulamalar için temel oluşturmak hedeflenirken sigortacılık ve reasürans alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel sektör temsilcileri tarafından yürütülen oturumlarda katılımcılar kendileriyle benzer deneyimlere sahip sektör çalışanları ile fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı. Ayrıca katılımcılara analitik uzmanlık düzeylerini artırma imkânı da sunuldu.

“Sektöre değer katmak bizim için önemli”

Eğitimle ilgili konuşan Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren “Sektöre yönelik eğitimler düzenlemek ve sektöre değer katmak bizim için son derece önemli. İlerleyen zamanda eğitim içeriklerini genişletmeyi ve Türk sigorta sektörünün gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız eğitimlerimizi devam ettirmeyi umuyoruz” dedi.

En üst standartta eğitim

IUC Group Genel Müdürü Menekşe Uçaroğlu ise “Türk Reasürans ev sahipliğinde düzenlenen bu uluslararası eğitim içerikler, eğitmenlerin tecrübe ve eğitim performansları, eğitim organizasyonu ve katılımcıların ağırlanması kapsamında en üst standartta planlanmış ve uygulanmıştır. Yabancı ve yerli katılımcılardan aldığımız yüksek memnuniyet geri bildirimleri bizim için çok kıymetlidir ve gelecek dönemdeki yeni projelere de ışık tutacaktır” diye konuştu.

Toplam 76 kişinin katıldığı eğitimde, Swiss Re, SCOR Re, Charles Taylor ve Clyde&Co şirketlerinden çok değerli eğitimciler Reasürans ve Underwriting uygulamaları konularında hazırladıkları derslerini hasar örnekleri ve grup çalışmaları ile destekleyerek etkin bir eğitim ortamı sağladılar. 

Eğitimin üçüncü gününde düzenlenen Tarihi Yarımada ve Boğaz Turu’nda keyifli vakit geçiren katılımcılara, son gün eğitim sertifikaları takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER